14 Грудня 2016 | 1987

«З 1 березня вимкнемо усі газові котли», – директор КП «Міськтепловоденергія»

Вже цієї весни Кам’янець-Подільське КП «Міськтепловоденергія»  планує остаточно відмовитись від використання газових котлів.

Опалювати місто завдяки альтернативним джерелам енергії стане можливим завдяки квартальним котлам на агропелетах, що вже функціонують.

«Ми перепробували усі можливі види біопалива – заявив в коментарі профільному ІА Agravery директор КП «Міськтепловодоенергія» Валерій Гордійчук. – Від соломи, кукурудзяних качанів та торфу до агропелет і щепи. Безумовно, опалювати газом найпростіше – легка і доступна автоматика, низька вартість. З біопаливом проблем більше. Тим не менш, ми зуміли згодом визначитися. Місто поділене на сектори, у кожному встановлені квартальні котельні на агропелетах.

За моїми прогнозами, щороку в країні на полях спалюється до 30 мільйонів тонн соломи. Якби її переробляти в пелети і спалювати в містах, ми б стали енергонезалежними. Ми для свого міста зупинилися на агропелетах з соломи, щепі та качанах. З 1 березня доведемо усій країні, що можливо обігрівати стотисячне місто альтернативним паливом – вимкнемо усі газові котли. Це дозволить нам зекономити більше десяти мільйонів гривень. Щоправда, якщо біопаливо відносно дешеве, то левову частку витрат складає логістика. На мою думку, держава має подбати про перевізників та зменшення витрат на логістику», – резюмував пан Гордійчук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: