14 Лютого 2022 | 2975

Міський голова Кам’янця-Подільського розповів, кому вигідно блокування стратегічного комунального підприємства «Міськтепловоденергія»

Комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» у Кам’янці-Подільському стало одним із основних майданчиків політичного протистояння між міським головою Михайлом Посітком та опозиційними депутатами, які ось вже кілька місяців поспіль блокують роботу міської ради, а також не допускають на підприємство  новопризначеного генерального директора Олександра Похилка.

14 лютого міський голова Михайло Посітко провів брифінг для журналістів, щоб розповісти про ситуацію, яка склалась на підприємстві.

Мер міста зазначив, що діючи у відповідності із чинним законодавством, своїм розпорядженням звільнив попереднього керівника «Міськтепловоденергія» Валерія Гордійчука із займаної посади, оскільки той не справляється зі своїми обов’язками. Це було зроблено у відповідності із законом і дотримання усіх необхідних процедур.

ЧОМУ ЗВІЛЬНИЛИ ГОРДІЙЧУКА?

Звільненню Валерія Гордійчука передувала кричуща ситуація, яка склалася в фінансово-господарській діяльності «Міськтепловоденергія». А саме – на момент звільнення Гордійчука з посади керівника КП на підприємстві загальний борг з платежів складав понад 400 мільйонів гривень. Із них борги працівникам самого підприємства перевищували 5 млн грн. Зокрема, комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» має заборгованість перед ТОВ «ГК Нафтогаз Трейдинг» за спожитий природній газ ще у листопаді місяці 2021 року на суму понад 17 мільйонів грн.

Усі спроби міської влади провести перевірку фінансово-господарської діяльності зустрічали гострий спротив і небажання допускати ні нового генерального директора, ні міського голови на об’єкти КП «Міськтепловоденергія».

Як свідчать факти – подібна практика спостерігалася й в минулому. Протягом опалювального сезону, незважаючи на те, що цей період є найбільш прибутковим для підприємства, керівництвом «Міськтепловоденергія» формувався борг, який важким тягарем падав на плечі міської влади – на бюджет, заручниками в такій ситуації виступали міські жителі, бо в категоричній формі у вигляді шантажу – це звучало, як «платіть, бо відключиться тепло».

Тому було прийнято рішення зняти з посади генерального директора Гордійчука і призначити на цю посаду ефективного й досвідченого керівника Олександра Похилка.

ЗАВДАННЯ АНТИКРИЗОВОГО МЕНЕДЖЕРА

Серед завдань новопризначеному керівнику ставилося провести у короткі терміни аудит господарської  діяльності, погасити борги підприємства – насамперед перед працівниками, а також налагодити ефективну роботу підрозділів, розібратися із виконанням зобов’язань перед постачальниками та споживачами. Похилко, як антикризовий менеджер, має досвід керівництва державними енергетичними підприємствами, серед яких: Кременчуцька ТЕЦ, «Калуська ТЕЦ – НОВА» та інші.

НЕЗАКОННЕ ЗАХОПЛЕННЯ ВЛАДИ

Як зазначив міський голова, на сьогодні склалася, по-перше, загрозлива ситуація із нагромадженням боргу КП «Міськтепловоденергія» перед постачальниками та трудовим колективом. По-друге, на підприємстві має місце протизаконна діяльність звільненого керівника та виконувача обов’язків генерального директора Сергія Самсонюка щодо підписання фінансових та інших документів від імені підприємства. Акцентувати на нелегітимності призначеного в.о. генерального директора С. Самсонюка, підписи якого не визнаються жодним державним органом, оскільки останній не може надати жодного документу, який підтверджує його повноваження. По-третє, продовжується блокування та недопущення на підприємство новопризначеного розпорядженням міського голови директора.

Як наслідок – у Кам’янець-Подільську у зв’язку із цими подіями довкола незаконного захоплення «Міськтепловоденергії», яке має всі ознаки рейдерського, фактично заблокована робота міської ради, у тому числі, щодо прийняття міського бюджету на 2022 рік, розгорнута інформаційна війна проти міського голови, а також подальше накопичення боргів перед бюджетною сферою та жителями міста.

Міський голова повідомив, що направив звернення до правоохоронних органів за фактом грубого порушення законності при недопущенні призначеного генерального директора комунального підприємства «Міськтепловоденергія» на робоче місце з вимогою забезпечити законність при виконанні розпоряджень міського голови.

Під час брифінгу Михайло Посітко звернувся до трудового колективу КП «Міськтепловоденергія»:

«Ситуація щодо заборгованості по заробітній платі, яка склалася з вини попереднього генерального директора вашого підприємства Валерія Гордійчука, буде обов’язково вирішена у найкоротші строки. Як міський голова та житель Кам’янця-Подільського дякую вам за сумлінну роботу, що забезпечує місто теплом і водою у ці суворі зимові місяці.

Розумію, що ви стали вимушеними заручниками ситуації, пов’язаної з безвідповідальною діяльністю попереднього генерального директора Гордійчука, який за а 2020 рік – отримав зарплату – 1 млн 676 тис 141 грн, а вам залишив борги. За що і було припинено контракт та звільнено його за розпорядженням міського голови від 15 грудня 2021 року. На той час Валерій Гордійчук на лікарняному не перебував.

Як міський голова, наголошую, що підприємство і надалі залишиться в підпорядкуванні міста. Призначений новий директор підприємства – Олександр Похилко має забезпечити виплату заробітної плати і забезпечити сприятливу атмосферу в колективі. Однак станом на теперішній час саме через недопуск генерального директора Олександра Похилка, підприємство є непідконтрольне міській владі.

Безпідставних звільнень, якими вас залякують попередні керівники,  не буде – це я вам гарантую!»

Також міський голова звернувся до камянчан:

«Обираючи мене міським головою, ви не тільки делегували мені своє право жити в безпечному і комфортному місті, а й – обов’язок забезпечити безперебійну діяльність інфраструктури, належне управління міською власністю та бюджетом. І той наказ, який я отримав від виборців, – виконую з честю. 

Призначений новий генеральний директор підприємства «Міськтепловоденергія»  – Олександр Похилко має проаналізувати фінансово-господарський стан підприємства. Саме цього упродовж тривалого часу вимагали споживачі послуг комунального підприємства – прозорого незалежного аудиту. 

Інше, не менш важливе для громади, завдання – визначити на підставі цього аудиту чи обґрунтованими сьогодні є тарифи. Проаналізувавши кожну складову, маємо з’ясувати чи можливо змінити тарифи для населення в бік зменшення. 

Тому, незважаючи на шалений опір, ми з вами гуртом доб’ємося справедливості – відстоїмо закон і право, як у питаннях повернення  контролю над комунальним підприємством «Міськтепловоденергія», так і підзвітної діяльності новопризначеного керівника цього підприємства та розблокування роботи міської ради».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: