18 Січня 2021 | 3850

Спроба перевороту? В Кам’янці-Подільському група депутатів спробувала самостійно призначити секретаря

Сьогодні, 18 січня, частина депутатів від групи «Ми кам’янчани» спробувала самостійно провести четверту (позачергову) сесію, на якій мали розглянутись лише одне питання –  обрання секретаря міської ради.

Чому посада секретаря міської ради є такою принциповою ми писали у матеріалі Шлях до імпічменту або розпуску міськради. Хроніка війни за секретаря

Зібратись у сесійній залі депутатам не вдалось, оскільки вона була зачиненою. Тоді, разом з представниками громадських об’єднань, вони увійшли до кабінету міського голови Михайла Посітка.

Досягнути порозуміння не вдалось, на місце події викликали поліцію.

Після цього депутати з групи «Ми кам’янчани» та міський голова провели, за традицією, дві паралельні пресконференції, на яких кожен висловив свою позицію.

Суть питання

22 грудня 20 депутатів з груп «Ми кам’янчани» та «Слуга народу» подали пропозицію щодо скликання на 28 грудня четвертої (позачергової) сесії міської ради з включенням до порядку денного питання про обрання секретаря міської ради.

Міський голова Михайло Посітко у письмовій відповіді на пропозицію депутатів зазначив, що четверта сесія не може бути скликана на запропоновану дату, оскільки не завершена ще третя сесія міської ради.

Але його відповідь депутати з групи «Ми кам’янчани» назвали немотивованою, що і дало їм, на їхню думку, право скликати сесію  самостійно.

В результаті 14 січня з’явилось оголошення  про позачергове скликання сесії міської ради на 18 січня, яке підписали 15 депутатів.

Згідно Закону України Про місцеве самоврядування в Україні (стаття 46), сесію скликає міський голова.  У разі його немотивованої відмови або неможливості скликати сесію, це може зробити  секретар або ж 1/3 депутатів міської ради.

Під час пресконференції міський голова Михайло Посітко назвав спробу скликати сесію у такий спосіб незаконною, оскільки для цього немає жодних підстав. Він підкреслив, що надав мотивовану відповідь депутатам на їхню пропозицію скликати позачергову сесію у 14-денний термін, як того вимагає Закон.

Також міський голова зазначив, що вже призначив чергову четверту сесію на 9 лютого, де в тому числі буде розглянуте питання про обрання секретаря міської ради.

На думку ж голови фракції «ЄС» Василя Кобильника, відповідь міського голови на пропозицію депутатів була немотивованою, тому депутати цілком мали право провести сесію самостійно.

Те, що сьогодні депутати не змогли потрапити до сесійної зали, в коментарі Vdalo.info Кобильник назвав перешкоджанням роботі депутатів. Також він зазначив, що поліцію викликав  Сергій Самсонюк, який претендує на посаду секретаря міської ради, після того як працівники міської ради відмовились відкрити сесійну залу на вимогу депутатів.

До слова, якщо порівняти пропозицію про скликання позачергової сесії, яку у грудні підписало 20 депутатів, та відповідне оголошення, датоване 13 січня, яке підписало лише 15 депутатів, можна побачити, що цього разу свої підписи не поставили представники партії «Рідне місто» Валерій Гордійчук, Степан Гурома, Світлана Лень, Олексій Сікора та представник групи «Слуга народу» Андрій Бойко.

Чи йде мова про зміни на політичній мапі Кам’янця-Подільського, покаже вже наступна сесія міської ради.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте спробу депутатів призначити Самсонюка секретарем?

17
112

Поділитися з друзями:

реклама