3 Липня 2018 | 388

“Кам’янець-Подільський лідер серед впровадження місцевих ініціатив”, – дані дослідження

Найбільш успішним інструментом участі громад в ухвалення управлінських рішень є бюджет участі.

 

Про це свідчать результати дослідження Інституту “Республіка” щодо використання громадянами інструментів прямої демократії.

Зокрема, як нагадали автори дослідження, інструментами громадської участі є методи, які дозволяють активному громадянину впливати на прийняття рішень, серед них найпопулярніші – місцева ініціатива; збори громадян за місцем проживання; громадські слухання; електронна петиція; бюджет участі.

Зазначається, що Інститут «Республіка» на початку весни надіслав інформаційні запити на місцеві ради 32 населених пунктів України, де представлена «Активна громада», з метою дослідити стан активності громадян у використанні інструментів участі та дізнатися про рівень їх впровадження у громадах.

Таким чином, у 32 містах за 2017 рік відбулося 1892 зборів громадян, з них рекордна кількість в Одесі – 1522, що становить 80% від загальної кількості. У 18 містах із 32 або не було зборів, або ж міська рада не веде такий облік заходів.

Місцевими ініціативами як інструментом участі із 32 міст скористалися лише 6 міст, де було подано 2461 проект рішення, з них за 829 проголосували депутати. Кам’янець-Подільський – лідер серед міст дослідження: аж 2429 ініціатив, з них впроваджено міською радою – 821 (34%).

Бюджет участі із 32 міст працює в 26 містах, де за 2017 рік було зібрано від громадян 2793 проектів, з них впроваджено 15% та ще частина проектів буде впроваджена у 2018 році за даними місцевих рад.

 

Бюджет участі можна вважати одним з найуспішніших інструментів, підкреслюється в дослідженні.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

4
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: