7 Березня 2019 | 824

Які пам’ятки архітектури рятуватимуть у Кам’янці-Подільському у 2019 році

У 2019 році Міністерство культури України продовжило підтримку фінансування ремонтно-реставраційних робіт на території НІАЗ «Кам’янець».

У першому півріччі затверджено виділення Заповіднику коштів з державного бюджету  на виконання протиаварійних реставраційних робіт на пам’ятки архітектури:

  • Гончарська башта (роботи в інтер’єрі) – 660,0 тис. грн.;
  • Ковальська башта №3 комплексу споруд Польської брами (роботи з вогнезахисту та блискавкозахисту) – 130,0 тис. грн.;
  • Мури Руської брами (консерваційно-реставраційні роботи) – 610,0 тис. грн.

 Завершення реставрації пам’яток дасть можливість ефективно використовувати державне майно та створить умови для їх збереження,- йдеться на сайті НІАЗ «Кам’янець».

За рахунок власних коштів Заповідник завершує ремонт приміщення цокольного поверху Казематної куртини Руської брами (40,0 тис. грн.) в перспективі з подальшим влаштуванням музейної експозиції.

Також розпочато рятівні роботи з поточного ремонту Міського оборонного муру по вул. Старопоштовий узвіз (90,0 тис. грн.).

З приводу ліквідації часткового обвалу муру Старої фортеці, місту доводиться розраховувати виключно на власні сили. Так, з міського бюджету на проведення протиаварійних та реставраційних робіт планується виділити 1 мільйон грн. Щоб нарешті дати старт роботам, кошти планує віднайти і сам Музей.

Про це журналістам Vdalo.info повідомив директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

Для порівняння, з Хмельницького обласного бюджету, за інформацією видання НГП, на проведення протиаварійних та реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» у 2019 році виділять 8,9 мільйона грн.

Читайте також матеріал Vdalo.info: 7 з 10: як в НІАЗ «Кам’янець» оцінюють забудову Старого міста.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте рівень фінансування?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: