24 Червня 2021 | 1373

Напівспалений дитячий скелет, кольчуга, посуд: розкопки відкривають таємниці Кармалюкової гори

Раніше ми розповідали історію Кармалюкової гори, коли в один день досить велике місто було стерте з лиця землі. Стерте і забуте, адже про його існування немає жодної письмової згадки. І лише археологи поступово відкривають для нас його таємничу історію.

Сьогодні на Кармалюкові горі проводяться археологічні дослідження експедиції Кам’янець-Подільського державного історичного музею заповідника (І.О. Старенький, П.А. Болтанюк) та Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (А.Ф Гуцал, В.А. Гуцал, О.Л. Баженов).


У розкопках беруть участь студенти 1-го курсу історичного факультету КПНУ ім. Івана Огієнка.

Як розповідають у музеї, розкопки проводяться на 3-х ділянках. У ході дослідження обстежено конструкцію головного оборонного валу городища. Роботи проводяться на місті ймовірного знаходження в’їзної башти укріплення, частково відкрито залишки дерев’яної конструкції.

Серед знахідок можна відзначити розвали посуду, наконечники стріл, фрагменти кольчуги, кресало, пірофілітове прясло, уламки скляних браслетів. Також на місці розкопок виявлено напівспалений дитячий скелет.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: