16 Травня 2021 | 4681

Кармалюкова гора: трагічна історія невідомого городища (Відео)

Недалеко від Кам’янця є місце, яке спочатку вражає своєю природною красою, а потім ще більше своєю історією, що ніде не записана…

В один день досить велике місто було стерте з лиця землі. Стерте і забуте, адже про його існування немає жодної письмової згадки. І лише археологи поступово відкривають для нас його таємничу історію.

Історики з Кам’янця-Подільського Ігор Старенький та Олександр Заремба, директор Кам’янець-Подільського державного музею заповідника, розповідають про історію Кармалюкової гори і сенсаційні знахідки на її території.

Все що ми знаємо про городище на Кармалюковій горі, ми знаємо завдяки археологічним дослідженням, що ведуться тут з дев’ятнадцятого століття. На жаль, широкомасштабних розкопок тут досі не проводилось, а з огляду на активність, так званих, «чорних археологів», навіть якщо такі розкопки й будуть проведені – левова частка матеріалів з городища так ніколи вже і не буде доступною, – зазначає у описі до відео Олександр Заремба.

На сьогодні впевнено можна говорити лише про те, що городище тут функціонувало мінімум тричі – двічі за трипільців, в ранній залізний час та в 12 -13 століттях.

Саме 13ст. і стало його розквітом – місто площею близько 5 Га, з сотнями будинків, трьома лініями оборони припинило своє існування в один день (чи ніч). Ніхто з його захисників не був похований.

Більше дивіться у відеосюжеті.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

73
3

Поділитися з друзями:

реклама