5 Березня 2019 | 5318

«В місті ви працювати не будете»: студенти приватного вишу у Кам’янці звинуватили ректора у погрозах

Студенти Кам’янець-Подільського податкового інституту, які вирішили припинити навчання у приватному виші, ось вже кілька місяців поспіль не можуть забрати свої документи.

За їх словами, ректор вузу Анатолій Савчук не віддає їм документи та усіляко погрожує.

На адресу редакції Vdalo.info студенти надіслали листа, в якому детально розповіли про ситуацію, що сталась. Крім того, вони надіслали колективне звернення в Кам’янець-Подільську місцеву прокуратуру.

Подаємо текст листа.

«Ми студенти ПЗВО «Кам’янець-Подільський податковий інститут», неодноразово (з січня 2019 року) зверталися до ректора навчального закладу із заявами про відрахування за власним бажанням, що передбачено договором про надання освітніх послуг, підписаним між нами та ВНЗ. Окрім того, дана підстава передбачена ст. 46 Закону України «Про вищу освіту»; «Відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів вищої освіти, а саме:

1. Підставами для відрахування здобувача вищої освіти є: 1) завершення навчання за відповідною освітньою (науковою) програмою; 2) власне бажання; 3) переведення до іншого навчального закладу; 4) невиконання індивідуального навчального плану; 5) порушення умов договору (контракту), укладеного між закладом вищої освіти та особою, яка навчається, або фізичною (юридичною) особою, яка оплачує таке навчання; 6) інші випадки, передбачені законом.

У відповідь на наші заяви ректор надіслав листа, у якому зазначив що ми не можемо бути відраховані за власним бажанням, оскільки: «04.01.2019 р. наказом №1 Ви зараховані до Кам’янець-Подільського податкового інституту та підписали Договір № про надання освітніх послуг терміном на 1,5 року (п.1 Договору). Тому ви не можете бути відрахованим за власним бажанням, не виконавши договірних зобов’язань».

Також відповідь ректора приватного вишу немає усіх реквізитів, які мають бути в офіційній відповіді на звернення громадянина від керівника установи, а саме, підпису та печатки ректора.

Більше того, під час особистого прийому, ректор Савчук А.М. безпідставно відмовляє у видачі документів (оригінали дипломів та академічні довідки), вказує на те, що ми нікуди не зможемо поступити, а також влаштуватися на роботу, і на питання студентів коли він зможе віддати наші документи, відповідає: «Коли буде воля Божа».

Також вказує на те, що навчальний заклад, куди планують йти на навчання деякі студенти не має ліцензії, і порушує Закони.

Варто зазначити, що ректор силоміць виганяє студентів, які просять видати їм документи на руки, із кабінету, а також із приміщення ВНЗ.

У студентів, які заплатили за навчання, проте через деякий час вирішили забрати документи, виникають чималі проблеми, оскільки гроші їм ніхто повертати не хоче».

Також студенти передали у розпорядження Vdalo.info аудіофайл із записом погроз на адресу однієї із студенток вузу, яка також намагається забрати документи. У ньому голос, схожий на Анатолія Савчука, попереджає дівчину, що вона не зможе працевлаштуватись в місті, адже він дасть їй відповідну негативну характеристику.

Журналісти Vdalo.info звернулись за коментарем до ректора вузу Анатолія Савчука. Проте по телефону він відкинув усі звинувачення та за кілька секунд перервав розмову.

Нагадаємо, раніше керівництво Національного університету державної фіскальної служби України звинуватило колишнього директора Кам’янець-Подільського Навчально-наукового інституту Університету ДФС України Анатолія Савчука у привласненні майна та нанесені матеріальних збитків на загальну суму 616 697,89 грн.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дії ректора вишу?

7
97

Поділитися з друзями:

реклама