2 Травня 2017 | 375

У пологових стаціонарах Хмельниччини перебої із вакциною БЦЖ

Головний епідеміолог ДОЗ Олександр Мирний повідомив, що в пологових стаціонарах Хмельницької області існують перебої із вакциною БЦЖ. Відповідну заяву він зробив під час наради для педіатричної служби та відповідальних за імунопрофілактику в Хмельницький області

А от вакцини від гепатиту В бракує на дільницях – у центрах первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини. В пологових відділеннях її вистачає. Також недостатнє забезпечення ін’єкційною полімієлітною вакциною.

Перебої із постачанням згаданих вакцин епідеміолог пояснює відсутністю закупівлі за державні кошти. Заявку на їх постачання та кошти були перераховані ще наприкінці минулого року, проте процес затягнувся через проведення тендерних процедур. Надходження заявлених препаратів заплановане найраніше у червні поточного року.

Крім того, Олександр Мирний повідомив, що нині в області достатньо вакцини від кору, паротиту та краснухи (КПК). Нова партія КПК має надійти у цьому місця. Так само вистачає і вакцини АКДП для дітей, яку останнім часом активно обговорювали через підвищення температури, почервоніння та припухлість місця введення препарату. Головний епідеміолог краю запевнив, що виникнення реакції передбачено і в інструкції до препарату АКДП. Мовляв, таким чином в дитини виробляється кращий імунітет до захворювань. Цей препарат держава надала замість всім відомих Пентаксиму та Інфанриксу, постачання яких до 2019 року не заплановане.

Так само, багато є і дифтерійно-правцевого анатоксину, проте попиту на нього немає. Фахівець звертає особливу увагу на низький відсоток охоплення дорослого населення. Щодо антирабічної вакцини (проти сказу), то у закладах вторинного рівня надання медичної допомоги її вистачить щонайменше до кінця поточного року.

Джерело: Хмельницький обласний Центр здоров’я

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
3

Поділитися з друзями:

реклама