17 Березня 2021 | 2099

Ситуація з вакцинацією у Кам’янці-Подільському

В п’ятницю, 12 березня, 800 доз вакцини AstraZeneca нарешті доставили в Кам’янець-Подільський.

В суботу розпочалась активна вакцинація медиків. За повних три дні вакцинувалось 180 осіб, з них 141 медик та 39 – це військові, які відбували в зону ООС, та громадські діячі, які мали б популяризувати вакцинацію.

Після того, як будуть вакциновані медики, черга за літніми людьми, яким виповнилось 80 років.  У Кам’янці-Подільському, за інформацією директора «Центру ПМСД» Тетяни Кузняк, таких осіб близько 4 тисяч. З них на вакцинацію у сімейних лікарів  вже записалось близько 600 осіб.

Про перший етап вакцинації журналістам під час брифінгу розповіли начальник управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрій Пливанюк, директор «Центр ПМСД» Тетяна Кузняк та виконуюча обов’язки директора КП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» Тетяна Дідич.

За словами медиків, вакцина переноситься добре. У декого з тих, хто встиг вакцинуватись, піднімалась температура. Але це є нормальною реакцією організму на введення вакцини.

На запитання, чому не всі медики вакцинуються, Юрій Пливанюк назвав ряд об’єктивних причин. Зокрема, чимало медиків, як і він сам, вже перехворіли на Covid-19 та мають антитіла.  Також є прямі протипоказання для вакцинації. Решті ж медиків, які не хочуть вакцинуватись, Юрій Васильович запропонував написати офіційну відмову, щоб вакцину могли отримати інші категорії населення.

Раніше, у коментарі Vdalo.info Юрій Пливанюк зазначав:

Під час першого опитування згоду дали лише близько 20% медперсоналу, який потрапляє у першу квилю вакцинації. Це був дуже низький показник. Тепер же через 2 тижні ця цифра вже перевищила 50%. Я гадаю, що загалом лише 15-20% медиків відмовляться від щеплення.

Прокоментували й ситуацію з призупиненням використання  вакцини AstraZeneca в кількох європейських країнах через випадки утворення тромбів у пацієнтів.

Я впевнений, що ці країни повернуться до вакцинації, – зазначив Юрій Пливанюк. – Ми маємо зупинити це зло.

У Кам’янці-Подільському пункти щеплення для населення будуть розташовані за адресами: вул. Космонавтів, 8 та вул. Героїв Небесної Сотні, 45.

Встати в чергу на вакцинацію можна у сімейного лікаря або в додатку «Дія».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

29
5

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: