8 Лютого 2019 | 577

У Кам’янці-Подільському готельєри змусили владу зменшити туристичний збір

0,4% від мінімальної заробітної плати – саме такий розмір ставок туристичного збору для внутрішнього і зовнішнього туриста затвердили на сесії міської ради.

Vdalo.info повідомляло, що на початку січня на засіданні виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради пропонувалось збільшити розмір туристичного збору. Так, згідно зі змінами в законодавстві, було запропоновано встановити розмір туристичного збору для зовнішнього туриста в розмірі 2% і 1% (для тих, хто селиться в хостелах, садибах і приватних квартирах) і 0,5% – для внутрішніх туристів.

Тоді міський голова Михайло Сімашкевич запевняв, що це – оптимальний варіант для середнього бізнесу, адже фіскальною службою було запропоновано 5%.

Проте після обговорення такого рішення з готельєрам Кам’янця-Подільського, Михайло Євстафійович назвав 0,4% від мінімальної заробітної плати – компромісним рішенням.

Прогнозована сума, яку отримаємо до міського бюджету внаслідок сплати туристичного збору, становитиме не менше 1,2 млн грн, – написав на своїй сторінці у Facebook міський голова.

В ДФС нагадують, що з початку цього року набули чинності зміни щодо розміру ставки, бази справляння та порядку сплати туристичного збору, які сприятимуть децентралізації та зміцненню економічної бази регіонів.

Так, з 1 січня 2019 року ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% мінімальної заробітної плати – для внутрішнього туризму та до 5% мінімальної заробітної плати – для в’їзного.

Раніше туристичний збір у Кам’янці-Подільському складав 1% від вартості проживання.

В інтерв’ю Vdalo.info директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема зазначала, що більшість підприємців, які працюють у туристичній галузі, не хочуть розуміти, що лише партнерська діяльність веде до сталого розвитку туризму. Прокидається це усвідомлення лише у період з лютого по квітень, коли туристів у Кам’янці-Подільському значно меншає.

Крім того, з 95-ти закладів, які займаються поселенням туристів у Кам’янці-Подільському, лише 22 сплачували туристичний збір. Контролювати їх місто не має права, тому й трапляється, що величезний готель сплачує за рік 79 гривень туристичного збору. Виходить, що за рік він заробив лише 7 900 грн. І це при вартості номерів у 500-600 гривень.

Проте важелів вплинути на це майже немає, – констатувала Альона Леонідівна.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте встановлений розмір туристичного збору?

6
14

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: