11 Липня 2022 | 1044

Туризм під час війни: у Кам’янці-Подільському шукають нові підходи

Кам’янець-Подільський дуже довго будував імідж туристичного міста. Але останні кілька років виявились досить складними для цієї сфери. Спершу потужного удару завдав коронавірус, а тепер війна.

Але чи дійсно на туризмі у Кам’янці-Подільському можна поставити крапку в цьому році?

Для початку кілька цифр.

Відвідуваність об’єктів Музею у Кам’янці-Подільському

2019

(доковідний період)

2020 2021 2022
Лютий 3 595 4 540 2 538 3 244
Березень 10 000 3 487 4 674 8 914
Квітень 18 742 Закриті об’єкти через карантин 3 818 11 891
Травень 32 477 1 456 (лише фортеця) 29 215 9 148
Червень 29 753 11 382 32 690 8 861

На початку року, навіть попри війну, кількість відвідувачів на об’єктах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника майже вийшла на доковідний період. І це не дивно, адже в перші місяці війни Кам’янець прихистив чимало вимушених переселенців з різних куточків України. Були серед відвідувачів і ті, хто зупинявся у нашому місті на кілька днів, рухаючись далі на захід України чи закордон.

Звичайно, це не були туристи. Це люди, які змушені були тікати від війни у рідних містах. Але вони з цікавістю відкривали для себе наше місто. Близько 50% відвідували об’єкти Музею безкоштовно в рамках різних програм на підтримку переселенців, – розповідає Тетяна Карпова, виконуюча обов’язки директора музею-заповідника (ред. – директор Олександр Заремба служить у лавах ЗСУ).

Проте, за її словами, з травня спостерігається різке зменшення кількості відвідувачів. Хтось повернувся додому, хтось поїхав далі, а власне туристів, які раніше приїжджали організованими групами, немає взагалі.

Звичайно, роботи у нас вистачає і в цей час. Працівники музею беруть участь у різноманітних міських заходах: готуємо майстер-класи, квести для дітей, конкурси, організовуємо благодійні заходи. Також наші науковці беруть участь в круглих столах, всеукраїнських конференціях онлайн. Але щось планувати зараз дуже важко.

Під час розмови над будівлею, де ми спілкуємось, проноситься гул. Не одразу розуміємо, що це: літак, ракета, дрон. Так, планувати зараз дійсно важко.

У нас все готове для можливої евакуації об’єктів музею. Потрібно близько години – і ми по команді військового керівницва все зможемо перевезти в безпечне місце, – зазначає Тетяна Михайлівна.

Фото: «Втекти з дому»

Ще коронавірус поставив хрест на туризмі, до якого усі звикли – дзвонить велика група, замовляє екскурсію, гід відпрацював і все, – зазначає екскурсовод Андрій Павловський. – Той, хто встиг переформатуватись – той продовжує працювати і зараз.

За його словами, зараз попитом користуються сплави, незвичні екскурсії, на зразок палеонтологічної, та нові туристичні маршрути для невеличких груп, кількох родин, наприклад, які хочуть з користю провести час. Також, на щастя, все більше людей починають розуміти, що святкування Днів народжень, випусків тощо – це не лише застілля. Тому обирають цікаві, нестандартні подорожі, дегустації, сплави тощо.

Фото з екскурсії для дітей «Стежиною Мамонта»

Поки що напрямок Кам’янець-Подільський – Чернівці – Хотин не користується попитом серед наших туристів, – розповідає менеджер київської туристичної компанії «Країна ЮЕЙ» Тетяна Шита. – Більшість туристів обирають одноденні тури з патріотичним спрямуванням поблизу Києва, або ж Карпати, сходження на гірські вершини тощо.

 

За час війни у нас відбувся лише один корпоративний захід. Але це зовсім інший формат у порівнянні з довоєнним часом. Компанія зібрала своїх представників з різних куточків України, щоб поспілкуватись, провести ряд робочих оффлайн зустрічей та дати своїм працівникам змогу «перевести подих» у відносно безпечному місті, – розповідають у туристичній агенції «Забава тур».

Отож, що чекає на туризм у Кам’янці-Подільському? Мабуть, як і в інших галузях, –  розвиватимуться ті, хто вже сьогодні шукає нові шляхи та підходи. Але все це за умови, що небо над рідним містом буде мирним та українським!

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
1

Поділитися з друзями:

реклама