11 Липня 2022 | 924

Туризм під час війни: у Кам’янці-Подільському шукають нові підходи

Кам’янець-Подільський дуже довго будував імідж туристичного міста. Але останні кілька років виявились досить складними для цієї сфери. Спершу потужного удару завдав коронавірус, а тепер війна.

Але чи дійсно на туризмі у Кам’янці-Подільському можна поставити крапку в цьому році?

Для початку кілька цифр.

Відвідуваність об’єктів Музею у Кам’янці-Подільському

2019

(доковідний період)

2020 2021 2022
Лютий 3 595 4 540 2 538 3 244
Березень 10 000 3 487 4 674 8 914
Квітень 18 742 Закриті об’єкти через карантин 3 818 11 891
Травень 32 477 1 456 (лише фортеця) 29 215 9 148
Червень 29 753 11 382 32 690 8 861

На початку року, навіть попри війну, кількість відвідувачів на об’єктах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника майже вийшла на доковідний період. І це не дивно, адже в перші місяці війни Кам’янець прихистив чимало вимушених переселенців з різних куточків України. Були серед відвідувачів і ті, хто зупинявся у нашому місті на кілька днів, рухаючись далі на захід України чи закордон.

Звичайно, це не були туристи. Це люди, які змушені були тікати від війни у рідних містах. Але вони з цікавістю відкривали для себе наше місто. Близько 50% відвідували об’єкти Музею безкоштовно в рамках різних програм на підтримку переселенців, – розповідає Тетяна Карпова, виконуюча обов’язки директора музею-заповідника (ред. – директор Олександр Заремба служить у лавах ЗСУ).

Проте, за її словами, з травня спостерігається різке зменшення кількості відвідувачів. Хтось повернувся додому, хтось поїхав далі, а власне туристів, які раніше приїжджали організованими групами, немає взагалі.

Звичайно, роботи у нас вистачає і в цей час. Працівники музею беруть участь у різноманітних міських заходах: готуємо майстер-класи, квести для дітей, конкурси, організовуємо благодійні заходи. Також наші науковці беруть участь в круглих столах, всеукраїнських конференціях онлайн. Але щось планувати зараз дуже важко.

Під час розмови над будівлею, де ми спілкуємось, проноситься гул. Не одразу розуміємо, що це: літак, ракета, дрон. Так, планувати зараз дійсно важко.

У нас все готове для можливої евакуації об’єктів музею. Потрібно близько години – і ми по команді військового керівницва все зможемо перевезти в безпечне місце, – зазначає Тетяна Михайлівна.

Фото: «Втекти з дому»

Ще коронавірус поставив хрест на туризмі, до якого усі звикли – дзвонить велика група, замовляє екскурсію, гід відпрацював і все, – зазначає екскурсовод Андрій Павловський. – Той, хто встиг переформатуватись – той продовжує працювати і зараз.

За його словами, зараз попитом користуються сплави, незвичні екскурсії, на зразок палеонтологічної, та нові туристичні маршрути для невеличких груп, кількох родин, наприклад, які хочуть з користю провести час. Також, на щастя, все більше людей починають розуміти, що святкування Днів народжень, випусків тощо – це не лише застілля. Тому обирають цікаві, нестандартні подорожі, дегустації, сплави тощо.

Фото з екскурсії для дітей «Стежиною Мамонта»

Поки що напрямок Кам’янець-Подільський – Чернівці – Хотин не користується попитом серед наших туристів, – розповідає менеджер київської туристичної компанії «Країна ЮЕЙ» Тетяна Шита. – Більшість туристів обирають одноденні тури з патріотичним спрямуванням поблизу Києва, або ж Карпати, сходження на гірські вершини тощо.

 

За час війни у нас відбувся лише один корпоративний захід. Але це зовсім інший формат у порівнянні з довоєнним часом. Компанія зібрала своїх представників з різних куточків України, щоб поспілкуватись, провести ряд робочих оффлайн зустрічей та дати своїм працівникам змогу «перевести подих» у відносно безпечному місті, – розповідають у туристичній агенції «Забава тур».

Отож, що чекає на туризм у Кам’янці-Подільському? Мабуть, як і в інших галузях, –  розвиватимуться ті, хто вже сьогодні шукає нові шляхи та підходи. Але все це за умови, що небо над рідним містом буде мирним та українським!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: