4 Жовтня 2018 | 5963

«Нехай усі тремтять»: ревізія Гройсмана у Кам’янці-Подільському

Близько опівдня 4 жовтня два гелікоптери сідають на майданчик поблизу цементного заводу. Сувора охорона, кілька етапів перевірки, після яких журналісти отримують змогу поспілкуватись з прем’єр-міністром України.

Фото надано Vdalo.info від alex_prudyvus

Свій приїзд до Кам’янця-Подільського Володимир Гройсман розпочав з огляду робіт, які ведуться на «Тещиному язику».

Гройсман висловлює незадоволення темпами виконання ремонтних робіт. Хоча під час брифінгу зазначає, що найбільше його цікавлять не темпи, а якість ремонту.

Кошти є, – переконує прем’єр-міністр.

Але виявляється, що у проекті ремонту «Тещиного язика» не було враховано ряд нюансів, зокрема не порахували вартість відбійники. Всього не вистачає 15 мільйонів, які не були закладені в проекті, повідомив голова Хмельницької облдержадміністрації  Вадим Лозовий.

Що ж будуть робити? Кажуть, доведеться перерозподілити кошти, щоб закінчити ремонт «Тещиного язика» цього року. Тому від фінансування деяких проектів доведеться тимчасово відмовитись. Можливо, кошти віднайдуть в тому числі і за рахунок об’їзної дороги у Кам’янці-Подільському.

Вадим Лозовий

Також на зауваження Гройсмана про темпи виконання робіт Вадим Лозовий зауважив, що було прийнято рішення розпочати ремонт дороги з найскладнішого етапу, що було, можливо, не зовсім вірно. Але пообіцяв, що до 15 листопада водії зможуть побачити на дорозі фінальний шар асфальту.

Також Лозовий зазначив, що цьогоріч область надавала перевагу поточному ремонту доріг, тоді як мала сконцентруватись на капітальному. Але пообіцяв в у 2019 році виправити ситуацію.

З приводу співпраці з китайським підрядником Лозовий зазначив, що йде саботування вчасного виконання робіт, хоча підрядник й заявляє, що виконувати роботи йому заважає саме українська сторона. Перемовини з китайцями ведуться щотижня, але ситуація може дійти й до розірвання угоди.

Після ревізії «Тещиного язика» прем’єр з командою відправилися у Старе місто. Гройсман, зокрема, відвідав кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла.

Далі у готельному комплексі «Клеопатра» відбулася  робоча нарада з питань безпеки дорожнього руху.

Глава уряду знову наголосив, що дорога Н-03 Житомир – Чернівці біля Кам’янця-Подільського – це одна з найбільш проблемних доріг регіону.

Гройсман на «Тещиному язику»

Вона не ремонтувалася з 1970 року і через складний ландшафт завжди була однією з найнебезпечніших. На цій ділянці гинули понад сто людей щороку, – додав прем’єр.

За його словами, паралельно з бездоріжжям уряд почав удосконалювати безпеку дорожнього руху.

«Я не ставлю за мету карати людей. Але ми повинні розуміти і те, що ДТП – це,  окрім іншого, перевищення швидкості і нехтування правилами дорожнього руху.  Має бути системний контроль і відповідальність водія», – сказав Гройсман.

За його словами, правила дорожнього руху «написані кров’ю».

Ставлю завдання – досягти 30-відсоткового зниження аварій, травм і смертності. Це більше тисячі врятованих життів, – резюмував прем’єр.

Також під час всеукраїнської наради виступили міністр інфраструктури України Володимир Омелян та в.о. глави «Укравтодору»  Славомір Новак.

Володимир Омелян

Відкрита частина наради тривала близько 20 хвилин, після цього зустріч відбувалася за зачиненими дверима, за результатами якої Гройсман оголосив, що з 8 жовтня Кабінет міністрів відновлює масштабний контроль швидкості спеціальними засобами і силами Національної поліції.

Він пояснив, що наступний тиждень режим контролю руху носитиме «просвітницький характер» – водіїв будуть усно попереджати про перевищення. Але потім почнуть штрафувати відповідно до законодавства.

Мені не треба ні штрафи, ні покарання. Потрібно, аби і водії були здорові, і пішоходи. Перший тиждень Нацполіція буде попереджати. Далі – задіюємо всі механізми, – сказав глава уряду.

Відповідаючи на питання журналістів з приводу перевірок облавтодорів Володимир Гройсман зазначив, що особисто зацікавлений у викритті випадків розкрадання коштів та корупції.

Сподіваюсь, ці перевірки вдарять по тим, хто хоче запхати руки в кишені українців, – зазначив прем’єр-міністр. – Кожну гривню я хочу покласти в асфальт, а не в чиїсь кишені. Тому допомагайте, викривайте, арештовуйте. Я буду тільки аплодувати. Нехай усі тремтять.

Наступною зупинкою в маршруті прем’єра був Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, який 22 жовтня святкуватиме 100-річний ювілей.

Під час зустрічі з студентами та викладачами Володимир Гройсман розповів про великий потенціал України, в який він вірить. Сьогодні, за словами прем’єр-міністра, мова йде не про окремі реформи, а про «зародження нової Української держави з абсолютно новою системою управління. Тому як ніколи нам потрібна єдність».

Після цього прем’єр планував відвідати теплоелектростанцію (ТЕС), будівництво якої здійснювалося за кошти кредиту Світового банку в рамках проекту «Реконструкції системи теплопостачання Кам’янця-Подільського», але цей пункт програми довелось відмінити через брак часу.

Євгенія Соловська, Дмитро Шеремета, © Vdalo.info
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте приїзд Гройсмана в Кам'янець?

65
55

Поділитися з друзями:

реклама