21 Жовтня 2020 | 2119

Громаді Кам’янця повернули майновий комплекс, який міськрада продала за безцінь

Прокуратура повернула на користь територіальної громади Кам’янця-Подільського приміщення та земельну ділянку, розташовані у середмісті.

Як повідомили у пресслужбі обласної прокуратури, загальна вартість цілісного майнового комплексу складає більше 6,4 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що у 2016 році Кам’янець-Подільською міською радою проведено аукціон з продажу об’єкта комунальної власності – нежитлової будівлі незавершеного будівництва площею 210 кв м, за результатами якого нерухомість за ціною 62 тис. грн перейшла у власність місцевої мешканки.

Виявилось, що аукціон та укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна за результатами процедури приватизації відбулось з порушенням вимог чинного законодавства та принципів приватизації.

Зокрема, органом приватизації не надано повної інформації про об’єкт та неналежно визначено початкову ціну. Так, в оголошенні про проведення аукціону з продажу будівлі не було зазначено відомості про земельну ділянку, на якій вона знаходиться, щодо можливості її придбання або набуття права користування нею.

У свою чергу це суттєво знизило ціну об’єкта приватизації та позбавило Кам’янець-Подільську міську раду можливості одержати дохід у вигляді орендної плати за землю, оскільки вартість самої лише земельної ділянки понад 6 млн грн, додали у прокуратурі.

Враховуючи порушення інтересів держави через ненадходження до міського бюджету значної суми коштів від неправомірного продажу вказаного комунального майна, прокуратура вжила заходи до їх захисту в судовому порядку.

Рішеннями господарського суду Хмельницької області за позовами прокуратури договір купівлі-продажу будівлі визнано недійсним та нерухоме майно витребувано у комунальну власність.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

96
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: