14 Травня 2018 | 1006

Державні субвенції як адмінресурс на виборах: Кам’янеччина «в тренді»

Громадянська мережа ОПОРА вже вдруге підготувала дослідження щодо розподілу державних субвенцій на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між одномандатними виборчими округами в Україні.

Аналіз даних за 2017 рік, як і в попередньому році, засвідчує  наявність політичних факторів у процесі адміністрування державних субвенцій.

Показники використання грошової допомоги уряду для розвитку окремих територій демонструють великі можливості впливових депутатів-мажоритарників отримувати значні кошти для вирішення проблем власних виборчих округів.

Читайте також: У соцмережі Facebook висміяли піар міського голови Кам’янця-Подільського Михайла Сімашкевича та нардепа Володимира Мельниченка на ремонті доріг.

Наявність політичних мотивів під час розподілу державних субвенцій актуалізує проблему депутатського лобізму та нерівномірності виділення коштів. Електоральні маніпуляції з використанням ресурсів субвенцій на соціально-економічний розвиток регіонів навіть задовго до старту загальнонаціональних виборів 2019 року можуть становити загрозу забезпеченню кожному кандидату рівних прав і можливостей вже у виборчий період.

Найбільшу кількість субвенцій, як у грошовому, так і в кількісному еквіваленті отримали 72 округи депутатів-мажоритарників від фракції «Блоку Петра Порошенка». У 2016 році туди було направлено 1 млрд 62 млн грн та 1 837 субвенцій, а у 2017 році  1 млрд 967 млн грн та 5 718 субвенцій відповідно.

У 2,5 раза менше коштів у 2017 році отримали члени фракції «Народного фронту» та нардепи з групи «Партія «Відродження» – 798 млн та 750 млн відповідно.

Разом з тим, незважаючи на значну кількість мажоритарників (16), фактично не отримали субвенцій округи депутатів від «Опозиційного блоку».

Загалом, аналізуючи процес виділення субвенцій в 2016 та 2017 роках, ОПОРА дійшла до таких головних висновків:

  1. Процес виділення субвенцій на соціально-економічний розвиток з державного бюджету є значною мірою «політизованим».
  2. Механізми формування та процедури затвердження переліку об’єктів (заходів), на які виділяться кошти, є непрозорими та значною мірою незрозумілими. Відсутня практика проведення публічних консультацій щодо визначення пріоритетних напрямків соціально-економічного розвитку.
  3. Розмір коштів, що виділяється на різні регіони України, є абсолютно нерівномірним.
  4. Розпорошення фінансів між напрямками сумнівної пріоритетності фактично унеможливлює досягнення довготривалого ефекту від державних субвенцій, а перелік профінансованих проектів вражає прикладами несистемних чи навіть «дріб’язкових» витрат.
  5. Значна частина депутатів-мажоритарників використовує інфраструктурні об’єкти, які були реалізовані за бюджетні кошти, у медійних та фактично агітаційних цілях.

З останніх прикладів у Кам’янці-Подільському, в лютому 2018 року на сайті міської ради повідомлялось: «З подарунками сьогодні в навчальні заклади міста завітали міський голова Михайло Сімашкевич та народний депутат Володимир Мельниченко»: пральну машинку «подарували» дитячому садочку №15, нові парти та холодильник – ЗОШ №6.

Фото: сайт міської ради

Фото: сайт міської ради

Часто процес дарування відбувається, як і годиться, напередодні свят: так міський голова та нардеп привітали ДНЗ №3, 15 та ЗОШ №5 і 7 із новорічно-різдвяними святами. У якості подарунків вручили закладам освіти бойлери, матраци, музичні інструменти, кухонне приладдя, меблі, а школам – холодильники і комплекти парт.

podarunok3

Щоправда, в ОПОРІ визнають, що піар на виділенні субвенцій носить не регіональний, а всеукраїнський масштаб.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: