15 Серпня 2017 | 1288

«Забруднення» Смотрицького каньйону: Бабчинський відкидає звинувачення прокуратури

Директор департаменту ЖКГ Кам’янець-Подільської міської ради Олександр Бабчинський відкидає звинувачення прокуратури щодо бездіяльності у збереженні у природному стані геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон».

За словами Бабчинського, засмічена територія, про яку йдеться у позові прокуратури, не відноситься до Смотрицького каньйону. Ба більше, стихійне звалище розміщене за понад півкілометра від вищевказаного каньйону.

Про це чиновник заявив в коментарі Vdalo.info.

За його словами, минулого року після звернення місцевих мешканців, працівники департаменту виявили навпроти будинку по вулиці Кіргізова, 38  стихійне звалище будівельного сміття в урвищі.

Бабчинський запевняє, що комунальники повідомили про проблему Держекоінспекцію, яка натомість звернулася в поліцію. Не знайшовши винних у вивезенні сміття, поліція перенаправила звернення у прокуратуру.

Декілька днів тому Кам’янець-Подільською місцевою прокуратурою пред’явлено позов «про визнання неправомірною бездіяльність департаменту житлово-комунального господарства Кам’янець-Подільської міської ради щодо забезпечення своєчасного відтворення і запобігання псуванню, забрудненню, засміченню та виснаженню природних ресурсів, а також зобов’язання забезпечити проведення робіт з видалення з території заповідного об’єкту геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Смотрицький каньйон» несанкціоновано розміщених відходів».

«Питання в тому, що звалище на вулиці Кіргізова – це не Смотрицький каньйон. По прямій дорозі до каньйону понад 600 метрів. Засмічена ділянка розташовується за 200 метрів від річечки Дібровка, тож сміття не може потрапити у водойму. Тим паче, у каньйон річки Смотрич», – заявив Бабчинський.

21

Директор департаменту ЖКГ пояснює, що сміття досі не прибрали, адже на це потрібна «не одна, і не 100 тисяч гривень». Саме тому прийнято рішення засипати будівельне сміття грунтом. Мешканці, за словами глави департаменту, погодилися з комунальниками.

«Це сміття не становить загрози навколишньому середовищу. Взагалі, такі стихійні сміттєзвалища з’являються у різних куточках Кам’янця. Чому прокуратура вирішила, що це територія Смотрицького каньйону? Не знаю, мабуть, до кінця не розібралися у ситуації», – продовжує Бабчинський, додаючи, що територію все ж планують прибрати до кінця тижня.

Сміттєзвалище на Кіргізова

Сміттєзвалище на Кіргізова

На 23 серпня у Хмельницькому окружному адмінсуді заплановане перше засідання у справі про «забруднення каньйону».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
11

Поділитися з друзями:

реклама