21 Вересня 2020 | 1731

Вже цього тижня. Все, що треба знати про ювілейний фестиваль Respublica (програма)

Вже цього тижня, 25-27 вересня,  у Кам’янці-Подільському відбудеться десятий ювілейний фестиваль музики та стріт-арту Respublica Fest.

Організатори запевнили, що захід пройде з дотриманням усіх карантинних обмежень, а доступ відвідувачів та учасників на територію обмежать відповідно до нормативів МОЗ, повідомляється на сайті фестивалю.

Respublica у «цифрі»

Цьогорічна «Республіка» буде унікальною, оскільки проходитиме водночас у Кам’янці-Подільському та ще в 10 українських містах онлайн. Відвідувачів чекатимуть безкоштовні стріми з гримерок музикантів і панорамні трансляції концертів на YouTube.

Фільмувати цьогорічний Respublica Fest будуть три відомі канали: перший день фесту – Kolegi Studio, другий – канал Супер Суса, а третій – СЛУХ.

Волонтери-аватари

Онлайн відвідувачі фестивалю зможуть взаємодіяти з навколишнім простором за допомогою власного волонтера-гіда в реальному часі. Він стане своєрідним персоналізованим аватаром, яким користувач керуватиме за допомогою голосу. Таким чином поринути у світ музики й арту на Respublica Fest зможе кожен, хто не зможе опинитися на заході фізично.

Міжсекторальність у культурі

2020-го в колабі з інституцією X-Platform Respublica FEST проілюструє, що таке міжсекторальність у культурі. Для цього запросили абсолютно різних митців, які поєднують у своїх практиках як традиційні методи художнього висловлювання, так і інноваційні технології, залишивши головним важелем якість. Зокрема учасниками фестивалю стануть запорізький митець VJ Yarkus, який звертається у творчості до української спадщини та прагне переосмислити писемність наших пращурів; анархістська художня група Artzebs, що поєднує в перформансах аналогову зйомку, анімацію, архітектурне відеокартографування, генератив та 3д; Vartan Markarian, який працює з мистецтвом віртуальної реальності, відеоартом і штучним інтелектом, та багато інших.

Вони представлять на фесті візуальну програму «Механізми»: космічні фрактали та скульптури над сценами, лаунж-зону з моушн-інсталяціями, прямі трансляції перформансів у реальному часі та багато інших медійних сюрпризів.

Локації

Цьогоріч музичні лайви просто неба гримітимуть на «Республіці» у знакових історичних спорудах Старого міста – це двір Старої фортеці, Денна башта, Нова башта, Новий Замок та Барбакан фортечної споруди Руська Брама.

Декотрі з виконавців вийдуть зі своїми лайвами в прямий ефір та зіграють дистанційно. Транслюватимуть це музичне дійство великі екрани в Кам’янці-Подільському і три знані канали на YouTube.

Ще одним із концертних майданчиків стане… повітряна куля. Хто з артистів заспіває з висоти пташиного польоту, наразі тримається в секреті.

Нічна анімація

Respublica Fest запросила на фестиваль одного із найвідоміших українських мультиплікаторів Анатолія Сурму. Завдяки ньому на світ з’явилося вже 33 повчальних мультики, що оголюють проблеми сьогодення. Два із них покажуть на Respublica Fest в рамках нічної програми фестивалю.

Екологія

Respublica Fest створив власну екологічну програму розвитку. Вона має освітній (лекції щодо екологічних практик серед відвідувачів та просвітництво онлайн) і суто практичний напрямок: під час фестивалю сортується сміття, на заході не використовуються генератори, зате використовується багаторазова тара, аби зменшити кількість побутового пластику. До того ж творці Respublica Fest створили власний бренд, який перероблює старі рекламні банери фесту на сумки та рюкзаки.

Детальна програма

Тож, до зустрічі на десятій «Республіці», яка нарешті знову повернулася до Кам’янця-Подільського.

Дивіться також фоторепортаж:

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

14
3

Поділитися з друзями:

реклама