7 Травня 2020 | 1736

Цьогорічна «Республіка» пройде в Кам’янці-Подільському

В цьому році фестиваль «Республіка» пройде лише у Кам’янці-Подільському. Планується, що він відбудеться 25-27 вересня. Звісно, враховуючи нинішню ситуацію, фестиваль пройде у незвичному форматі. Про новий формат фестивалю та можливий перехід в онлайн розповів організатор фесту Андрій Зоїн виданню «Є».

«Будемо рахувати людей на локаціях і більше допустимої норми не пускатимемо. Або продумаємо бронювання на сайті. В Берліні так роблять. Людина завчасно натискає клік, і обирає якого артиста хоче послухати під час фестивалю. Все буде згідно установок МОЗ, з санітайзерами та масками, – говорить Андрій. – Це варіант часткового онлайну. Якщо, до прикладу, буде дозволено по триста людей на майданчику, а таких локацій буде вісім, фестиваль зможуть відвідати дві з половиною тисячі людей. А охочих може бути і десять тисяч. Тому ми зараз спілкуємося з кількома кампаніями, які займаються розробкою додатків віртуальної реальності. Хочемо створити застосунки, які дозволять не просто дивитися концерт онлайн, бо це нецікаво, а вони будуть максимально наближені до фестивалю. Ми зараз розробляємо так званий «віртуальний аватар».

Як пояснює організатор «Respublica FEST», «аватаром» буде волонтер, який знаходиться на фестивалі. У нього на голові буде камера та навушники.

«Онлайн відвідувач обирає собі «аватара», який з ним працюватиме. Волонтер виконуватиме вказівки фестивальника. Наприклад, йому може бути сказано: «іди на головну сцену», «повернись на право», «іди в наметове містечко». Через об’єктив камери на голові «аватара» користувач додатку все бачитиме, ніби це він перебуває на місці, – каже Андрій Зоїн. – Ми написали цей проєкт і можемо отримати грант. Ми вже увійшли у 20 кращих проєктів музичної індустрії. 26 травня відбудеться фінал, максимальна сума, яку можна там виграти – 25 тисяч доларів. А компанії, які можуть розробити такого аватара, оцінюють роботу в районі 15 тисяч доларів. Можливо, саме цей «аватар» і врятує події цьогорічного літа».

Фестиваль планують провести на кількох різних майданчиках.

У випадку, якщо масових заходів не буде дозволено зовсім, фестиваль відбудеться у повноцінному онлайн-режимі.

«Якщо буде лише онлайн-версія фестивалю, тоді будемо робити велику кількість цих аватарів. Музика все рівно буде так само у фортеці. Не буде глядачів, а будуть волонтери, які ходитимуть. Ми запишимо кожного артиста, буде багато стрімів, але це менш цікаво. Коли артист грає хоча б для ста людей, він може передавати якісь емоції, у пустий зал такого не буде», – додає фестивальник.

Не виключають на «Республіці» і виступів закордонних артистів. Музикантам з далеких країн, які не зможуть прилетіти, увімкнуть онлайн-трансляцію і вони гратимуть з своїх міст. Водночас музиканти з сусідніх країн зможуть виступити на фестивалі, якщо буде відповідний дозвіл.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
5

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: