21 Травня 2018 | 1196

В Кам’янці завершується будівництво першої в Україні ТЕС на біомасі

У Кам’янці-Подільському завершують встановлювати теплоелектростанцію потужністю майже 45 МВт із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії твердопаливними та газовими котлами.

Як біомасу буде використано відходи сільського та лісового господарства: в основному солому, кукурудзу та щепу, інформує Урядовий портал.

Будівництво комплексу почалося ще у 2015 році. Вартість проекту – 9,6 млн доларів. Кошти надав Світовий банк у кредит під 0,01 % річних. Над будівництвом об’єкта працюють фахівці з 9 країн Європи.

«ТЕС оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна). Кам’янець-Подільський стане не просто першим, а й третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва тепла. За оцінками експертів, окупність проекту – 5 років», – йдеться у повідомленні на сайті уряду.

За даними КП «Міськтепловоденергія», після впровадження ТЕС на біомасі місто очікує зменшення споживання газу на 15,5 млн м3 на суму близько 115 млн гривень на рік.

«Крім цього, Кам’янець-Подільський стане взірцем для інших українських міст у питаннях зменшення залежності від традиційних енергоресурсів. Досвід встановлення такої станції на біомасі потрібно широко поширювати», – прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

В уряді планують, що з 15 червня почнуть тестувати станцію, і вже 3 липня планується офіційне відкриття та введення в експлуатацію об’єкта.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

17
0

Поділитися з друзями:

реклама