14 Вересня 2018 | 1027

Учні з Кам’янця-Подільського запрошують громаду долучитись до акції «День без сміття»

20 вересня в Кам’янці-Подільському пройде екологічна акція «День без сміття». Її ініціатором стало учнівське об’єднання «СЛІД», до якого входять школярі ЗОШ №10.

В рамках акції планується провести прибирання не лише у Кам’янці-Подільському, але й у районі. Зокрема мова йде про берегову зону у селі Врублівці та територію біля ставків поблизу ПДАТУ.

Про це журналістам Vdalo.info розповіла Алла Шупарська – заступник директора з виховної роботи ЗОШ №10.

Учні сподіваються, що їх підтримають й інші школи міста та громадські організації. Під час підготовки до акції вже було проведено дві зустрічі-тренінга з учнями ЗОШ №6 та №7. А на наступному тижні такі зустрічі пройдуть у ЗОШ №12 та №15. В ході розмови з школярами учасники «СЛІДу» мають можливість поділитись знаннями, отриманими в рамках програми навчання від Фонду Кличко та компанії «Coca-Cola», а також розповісти про особистий досвід прибирання міста та сортування сміття.

Учні об’єднання «СЛІД» також неодноразово проводили роз’яснювальну роботу з мешканцями Кам’янця-Подільського, розповідаючи про економічну вигоду сортування сміття, пункти прийому вторинної сировини у нашому місті тощо.

Бажаючі долучитись до акції можуть самостійно обрати ділянку в місті, яка на їхню думку потребує прибирання, або порадитись з департаментом ЖКГ, який допоможе з вивозом зібраного сміття.

Це не обов’язково має відбуватись саме 20 вересня. Але саме у цей день планується підвести підсумки акції, поділитись здобутим досвідом.

Кошти, виручені від здачі відсортованого сміття, підуть на потреби громадської організації «Душа бродяги», яка опікується у місті безпритульними тваринами.

Кілька слів про предісторію учнівської ініціативи

16-18 квітня команда ЗОШ №10 «СЛІД» представляла Хмельницьку область у сотні кращих закладів країни в освітньому проекті «Zero Waste School», що готує лідерів і ставить за мету змінити світ на краще.

Упродовж кількох днів юні кам’янчани проходили у Києві тренінгові навчання про культуру сортування відходів, формування лідерів, організацію молодіжного середовища і об’єднання активних людей. Після повернення до рідного міста сформована команда реалізувала власний проект «10-та без сміття», в рамках якого проводила аналогічні тренінги для школярів про правильне сортування сміття і як на цьому можна заробляти кошти. За результатами цієї роботи наша ЗОШ №10 увійшла до 45 кращих загальноосвітніх навчальних закладів України.

Наступним кроком для молодих активістів стане проведення загальноміської екологічної акції «День без сміття». Наразі до юних організаторів приєдналися чотири школи міста. Однак ідея заходу – долучити до нього якомога більше свідомих небайдужих кам’янчан, молодь, громадські організації тощо.

За деталями звертайтесь за тел. 0679014689 (Алла Михайлівна Шупарська).

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

19
0

Поділитися з друзями:

реклама