У Кам’янці-Подільському дохід від туристичного збору зріс майже втричі

У січні-травні 2019 року до міського бюджету від туристичного збору надійшло 255 тис. грн.  У порівнянні з минулим роком сума туристичного збору збільшилась майже втричі, адже у 2018 році за аналогічний період вона становила 87,2 тис. грн.

Це стало можливим завдяки змінам щодо розміру ставки, бази справляння та порядку сплати туристичного збору, які набули чинності на початку 2019 року. Зміни мали сприяти децентралізації та зміцненню економічної бази регіонів.

Так, з 1 січня 2019 року ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5% мінімальної заробітної плати – для внутрішнього туризму та до 5% мінімальної заробітної плати – для в’їзного.

Після обговорення з готельєрами Кам’янця-Подільського, було визначено туристичний збір у розмірі 0,4% від мінімальної заробітної плати для зовнішнього та внутрішнього туриста. Тоді це рішення міський голова Михайло Сімашкевич назвав компромісним.  Нагадаємо, що раніше туристичний збір у Кам’янці-Подільському складав 1% від вартості проживання.

Відповідно до попередніх розрахунків планувалось, що у Кам’янці-Подільському від туристичного збору вдасться отримати понад мільйон гривень. Проте зміна розміру туристичного збору та готовність влади йти на компроміси не вплинула на добросовісність окремих підприємців Кам’янця-Подільського:

Від готельєрів хотілося б більшої відповідальності та співучасті. Із 41 закладу розміщення туристів (готелів, хостелів, гостьових будинків, пансіонатів) лише десяток добросовісних. Це стосується й інших підприємців, які працюють в тіні. Через них міський бюджет втрачає значні надходження, які можна було б спрямувати на нагальні потреби міста, – зазначив Михайло Сімашкевич на сторінці у Facebook.

Читайте також: Як Кам’янець-Подільський замок підбирає ключик до економічного замка

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
2

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: