4 Травня 2020 | 15622

Медики відреагували на чутки щодо закриття лікарень у Кам’янці-Подільському

Кам’янець-Подільські медики спростували інформацію, що шириться у соцмережах, щодо закриття  Центральної районної та міської лікарень через напередодні підтверджений летальний випадок від коронавірусу.

Наразі у Кам’янець-Подільській райлікарні Covid-19 підтверджено у 57-річного лікаря, який лікував подружжя із району, у якого згодом підтвердили коронавірус.

Як повідомив у коментарі «Подолянину» головний лікар Центральної райлікарні Віталій Шевчук, у всіх, хто контактував із медиком, зокрема у його колег з ЦРЛ та членів родини, взято біоматеріал на ПЛР-тестування. Деякі зразки уже опрацьовано і вони негативні, а деякі – ще у роботі.

Не йдеться і про закриття міської лікарні, – додав начальник міськуправління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

Зараз чимало роботи лягло на плечі лікарів-епідеміологів, котрі мають встановити коло контактних осіб пацієнтів, у яких підтверджено коронавірус.

У коментарі газеті завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Алла Грицай повідомила, що станом на 4 травня у місті і районі 9 підтверджених випадків Covid-19: один – летальний, один пацієнт одужав, двоє перебувають на лікуванні в Хмельницькій інфекційні лікарні, четверо безсимптомних хворих, які наразі перебувають в самоізоляції, один хворий на амбулаторному лікуванні.

Одужала і жителька села Жванець, яка перебувала на контролі Чернівецького лабораторного центру.

Наразі ми продовжуємо встановлювати коло контактних осіб подружжя із району та їхніх рідних, у яких теж діагностовано коронавірус. І цифра ця постійно змінюється в бік збільшення. У деяких осіб вже взято матеріали на ПЛР-тестування і отримано перші результати – поки усі негативні. Але чимало зразків ще у роботі. Прохання до усіх, хто контактував із особами, у яких лабораторно підтверджено Covid-19, звернутися на «гарячу лінію» міськради за номером 15-05 або зателефонувати до відділення організації епідеміологічних досліджень лабораторного центру МОЗ України – 9-65-72. Вкрай важливо, аби люди, які контактували із хворими на коронавірус, самоізолювалися по максимуму до отримання висновків ПЛР-тестування. Адже у більшості людей хвороба протікає безсимптомно або ж у легкій формі, але попри це такі особи є активними розповсюджувачами вірусу, – зазначила Алла Грицай.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

89
19

Поділитися з друзями:

реклама