15 Лютого 2018 | 383

Кам’янецький суд не зможе запезпечити розгляд справи депутата Харкавого?

Колегію суддів Кам’янець-Подільського міськрайонного суду у складі Юрія Мантуляка, Ярослава Воєвідка та Іван Драча відвели від розгляду кримінального провадження, де обвинуваченим проходить депутат Хмельницької обласної ради Микола Харкавий.

Про це повідомляє НГП з посиланням на ухвалу суду від 12 лютого.

В обґрунтування своїх самовідводів служителі Феміди заявили, що потерпілою у справі є директор Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Славутинка» Олена Козлова, і впродовж останніх п’яти років міськрайонний суд надавав благодійну допомогу цьому навчальному закладу. Цей факт може свідчити про наявність сумнівів у неупередженості суддів при розгляді кримінального провадження.

реклама

Крім цього, обвинувачений депутат підтримав заявлені самовідводи трійки суддів і зі свого боку заявив відвід цій колегії. Аргументи Харкавого будувалися на тому, що протягом досудового розслідування засоби масової інформації формували громадську думку про його винуватість. А ця обставина може свідчити про відсутність неупередженості та безсторонності суддів.

Наразі кримінальне провадження передано до апарату Кам’янець-Подільського міськрайонного суду для визначення колегії суддів в порядку ст. 35 КПК України.

Разом з тим, після аналізу звіту авторозподілу від 5 лютого, де була сформована трійка суддів (Мантуляк, Воєвідка та Драч, який відвели – ред) у справі депутата Харкавого, з’ясувалося, що Кам’янець-Подільський міськрайонний суд має обмежену кількість служителів, котрих можна задіювати у веденні справи такої категорії. На той момент жереб визначив 6 суддів, в яких є необхідна спеціалізація. Серед них судді Володимир Черепахін, Людмила Гладій, Роман Савчук розглядали цю справу і не мають права повторно входити до нової колегії.

У решти суддів відсутня спеціалізації, а в окремих закінчився термін суддівських повноважень.

Як повідомляло Vdalo.info, 5 лютого у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулося перше підготовче засідання у справі депутата Хмельницької облради Миколи Харкавого. Колегія суддів у складі головуючого Романа Савчука, Володимира Черепахіна та Людмили Гладій оголосили на засіданні про самовідвід.

Нагадаємо,  депутат Хмельницької обласної ради від партії «За конкретні справи» Микола Харкавий підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.15, ч.4 ст.190 («Шахрайство»), ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 («Підбурювання до надання неправомірної винагороди службовій особі») Кримінального кодексу України.

Політик був затриманий в Кам’янці влітку 2017 року на хабарі 50 тис. дол, які отримав від директора спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка», в якої закінчувався контракт. Кошти були вилучені в одному з номерів готелю дружини обранця. Тоді суд арештував Харкавого, приначивши альтернативу внесення грошової застави на суму 505,2 тис. грн. Депутат кошти вніс і вийшов на волю.

Фото: Микола Харкавий на суді у Кам’янці, архівна світлина

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

2
7

Поділитися з друзями:

реклама