1 Грудня 2017 | 1253

Кам’янчанка Марія Берлінська зустрілася з міністром оборони України

У четвер, 30 листопада, відбулася зустріч міністра оборони України Степана Полторака із керівником Центру підтримки аеророзвідки, кам’янчанкою Марією Берлінською, волонтером Інною Шевчук та полковником Маратом Утюшевим.

У зустрічі також взяли участь представники Генерального штабу Збройних сил України.

Нагадаємо, що зустрічі передував пост Марії Берлінської у мережі Facebook, де волонтерка зазначила, що суд відмовився підтвердити факт її перебування на фронті. Статус УБД, за словами Марії, її не цікавив.

Зазначимо, що суд першої інстанції визнав  участь Марії Берлінської у бойових діях, врахувавши всі надані докази. Проте Міністерство Оборони України подало апеляцію.

Сьогодні мені в українському суді сказали, що мене там не було. Взагалі. Всі ці роки я абсолютно не переймалася ніякими статусами, не отримувала зарплату. Влітку цього року я вирішила все ж таки отримати від держави якесь підтвердження. Увага – НЕ статус УБД, НЕ пільги. Просто рішення суду про визнання цього юридичного факту, – пише Берлінська.


У Міноборони ж повідомили, що зустріч була присвячена обговоренню проблемних питань застосування аеророзвідки у ЗСУ.

Під час діалогу йшлося про організацію, забезпечення підрозділів Збройних сил України безпілотними літальними комплексами, про підготовку спеціалістів та подальшого розвитку зазначеного напряму.

Генерал армії України Степан Полторак зазначив під час зустрічі, що Міноборони та представники громадянського суспільства мають спільну мету щодо виконання цього важливого завдання.

«Оборонне відомство готове упроваджувати досвід волонтерів, які з першого дня російської агресії допомагали військовослужбовцям безпілотною літальною технікою, та продовжують готувати спеціалістів у цій галузі. Міністерство оборони готове також долучитися до створення разом із волонтерами школи підготовки спеціалістів – аеророзвідників. Досвід, набутий ними під час бойових дій на сході країни є безцінним і ми не маємо права його втрачати», – підкреслив міністр оборони.

Також керівник вітчизняного оборонного відомства  наголосив, що наступного року планується збільшити фінансування  на закупівлю, утримання та обслуговування БПЛА, підготовку спеціалістів, створення відповідних підрозділів у бойових частинах ЗСУ.

Марія Берлінська на фото перша ліворуч

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

16
1

Поділитися з друзями:

реклама