18 Вересня 2018 | 8133

Дев’ять організацій заявили про «погрози, залякування та свавілля» у Кам’янці-Подільському

Голови дев’яти громадських організацій та політичних партій звернулися до Кам’янець-Подільської міської ради, мера, прокуратури, Національної поліції та міського відділення СБУ з низкою вимог. Зокрема, «припинити політичні переслідування, цькування та дискредитацію  громадських активістів та політичних діячів-патріотів».

Відповідне звернення було зачитано на спеціальній прес-конференції, повідомляє Vdalo.info.

Як зазначив депутат міськради та голова Кам’янець-Подільської міської організації ВО «Свобода» Михайло Посітко, в Кам’янець «повертається корупційно-кримінальне свавілля». За його словами, наразі атмосфера в місті нагадає дореволюційні часи 2010-2014 рр.

«Намагаючись забезпечити собі умови для продовження безкарного грабунку міста, «колишні» вдалися до звичних методів погроз, залякування, брехні, фальсифікацій, політичного переслідування, територіального рейдерства, тиску на  підприємства», – йдеться у тексті звернення.

У документі також зазначається, що «громада міста не буде терпіти на 5-му році після Революції Гідності таке свавілля».

На брифінгу голова Кам’янець-Подільського міського осередку «Української Галицької партії» Лора Підгірна також розповіла, що минулого тижня в будівлі, яка використовується її політсилою, невідомі побили вікна та двері. Це, на думку Підгірної, вказує на залякування активістів.

Також очільники організацій засудили спробу сфальсифікувати документи від імені помічниці Посітка Ірини Шелепницької. Нагадаємо, нещодавно в міськраду надійшов пакет документів начебто від імені Шелепницької на отримання земельної ділянки, яку «Свобода» на минулій сесії вимагала віддати учасникам АТО. Наразі за фактом підробки документів поліція відкрила кримінальну справу.

Загалом активісти та політики вимагають від міської влади та правоохоронних органів:

  • Припинити політичні переслідування, цькування та дискредитацію  громадських активістів, політичних діячів-патріотів;
  • Відновити інститути консультування з громадою (громадська рада). Ухвалити Положення про громадські слухання, обговорення, консультації з громадськістю, залучивши до їх розробки представників активного громадянського суспільства. Поновити та проводити не рідше, як  раз у квартал  звітні зустрічі представників правоохоронних органів з громадським активом;
  • Забезпечити незалежне та всебічне розслідування справ, де потерпілими є громадські активісти, політичні діячі.
  • Припинити забудову територій міського стадіону, лікарні, паркових та зелених зон.
  • Провадити неупереджений розгляд заяв та скарг, запитів громадськості щодо бездіяльності влади, правоохоронців.
  • Забезпечити проведення звітно-виборних зборів ГО учасників АТО.
  • Припинити забудову Старого міста новітніми будівлями, прикриваючись термінами «реконструкція та відбудова на втрачених фундаментах». Забезпечити проведення незалежної фахової геолого-інженерної  експертизи щодо безпечності забудови багатоповерхівками в Старому місті над каньйоном по вул. Зарванській. Визначити орган, відповідальний за стан збереження памˈяток і відбудову на території НІАЗу.
  • Припинити політичне переслідування, інформаційні маніпуляції, тиск на підприємство Камˈянець-Подільський ПАТ «Гіпсовик» через належність одного з керівників до ВО «Свобода».

Звернення підписали голова Кам’янець-Подільської міської організації ВО «Свобода» Михайло Посітко, голова районної організації ВО «Свобода» Володимир Барановський, голова Хмельницької  обласної Організації українських націоналістів Едуард Крилов, голова політичної партії «Правий сектор» в Хмельницькій області Олександр Попов, голова ГО «ОПІКА» Анатолій Скрипник, голова ГО «Жіноча сотня» Лариса Діновська, голова Благодійної організації «Надія» Валентина Магілат, голова Благодійної організації «Фонд благодійної допомоги учасникам бойових дій «НАШІ» Іван Мирний, голова Кам’янець-Подільського міського осередку «Української Галицької партії» Лора Підгірна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

А як ви оцінюєте звернення опозиції?

100
14

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: