3 Березня 2018 | 3390

Чому не витримав мур Старої фортеці: оприлюднені висновки фахівців

Як повідомляло Vdalo.info, 14 лютого у Кам’янці-Подільському стався частковий обвал муру на північно-західному боці Північного бастіону Старої фортеці.

16 лютого експерти з ДП «Подільський експертно-технічний центр» провели детальний огляд руйнування та надали свої висновки з приводу можливих причин обвалу. Одна з них – відсутність комплексного підходу до проведення робіт.

«Днями ми отримали відповідь від дослідного центру. Фахівці назвали декілька причин обвалу. Перша з причин полягає у неякісному виконанні робіт, які проводили на тій ділянці стіни. Експерти кажуть, що роботи проводилися без застосування комплексного підходу, а різні частини муру не були необхідним чином між собою поєднанні», – розповів директор музею-заповідника виданню «Є».

реклама

Ще однією причиною обвалу, яку назвали у дослідному центрі, є проблема неефективної роботи наявних систем водовідведення. Фахівці зазначили, вода на цій ділянці відводилась не в повному обсязі, що призвело до руйнувань.

Як розповiв Олександр Заремба, наразі бюджетна комісія Кам’янець-Подільської міської ради виділила кошти, які витратять на виготовлення проектно-кошторисної документації та протиаварійні роботи.

«Поки не відомо, коли розпочнуться реставраційні роботи та скільки вони триватимуть. Зараз ми на етапі виготовлення проектно-кошторисної документації. Окрім того, на сесії міської ради, бюджетна комісія виділила 700 000 тисяч гривень, які підуть на виготовлення цієї документації та протиаварійні роботи. Але це – попередня сума, адже ми остаточно не знаємо, яка цифра буде вказана у проектно-кошторисній документації. Тільки тоді, коли вона буде готова, ми будемо знати скільки коштів нам знадобиться на відбудову муру», – зазначив Заремба.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: