29 Листопада 2016 | 2235

Земельну ділянку біля Дністра, яка фігурує в кримінальній справі, вже перепродали

У Хмельницькій області виявлено ряд випадків незаконної передачі у приватну власність земель водного фонду, які через шахрайство та підроблення документів службовими особами набували статусу земель сільськогосподарського призначення.

Одним з таких випадків є справа про передачу у приватну власність земельних ділянок в селі Велика Слобідка.

Серпень 2016 року.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура встановила, що службові особи Головного управління Держгеокадастру в області та підпорядкованого підрозділу в Кам’янець-Подільському районі, зловживаючи своїм службовим становищем, в інтересах 4 громадян підробили офіційні документи.

«В документах зазначили, що земельні ділянки площею 7 га належать до земель сільськогосподарського призначення, хоча насправді ці землі відносяться до водного фонду. Опісля надали дозвіл на розроблення, затвердили проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передали їх у приватну власність цим громадянам для ведення особистого селянського господарства і садівництва», – коментував ситуацію очільник  Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури Віталій Гриньків.

2016-11-29_135856

У результаті вказаних дій із державної власності незаконно вибули землі водного фонду орієнтовною вартістю близько 254 тис. гривень, чим завдано істотної шкоди державним інтересам.

За даним фактом прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження.

Як випливає із даних Єдиного державного реєстру судових рішень, після оприлюднення цієї інформації у Кам’янець-Подільському міськрайонному суді відбулось 2 засідання. Обидва рази слідчий суддя надавав правоохоронцями тимчасовий доступ до певних документів Держгеокадастру.

Як стало відомо Vdalo.info, власниця однієї із вищевказаних земельних ділянок за час слідства вже встигла позбутись скандальної землі: 1,6 гектари в селі Велика Слобідка «для ведення особистого селянського господарства» було продано Павлу Довгополу, який з 2010 по 2014 роки займав посаду заступника голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації. Заяву на звільнення Павло Григорович написав лише 24 лютого 2014 року після втечі Януковича. Наразі він працює директором Територіального центру соціального обслуговування, в квітні цього року став депутатом Гуменецької сільської ради.

info_by_6822489100-12-028-0102-page-001

Із витягу Державного земельного кадастру випливає, що Павло Довгопол зареєстрував на себе земельну ділянку наприкінці жовтня цього року.

Про те, що вона вже три місці фігурує у кримінальному провадженні, депутат ні слухом ні духом.

«Я вперше про це щойно дізнався від вас. Земля була придбана в однієї жінки, прізвище зараз не згадаю. В нотаріуса договір купівлі-продажу оформили через її довіреного представника», – заявив в коментарі Vdalo.info Павло Довгопол.

 

2016-11-29_141758

За останні місяці це не перша справа по відчуженню земель водного фонду, яка розглядається в прокуратурі. Нещодавно внаслідок зловживань службових осіб Кам’янець-Подільського та Хмельницького районних відділів земельних ресурсів, а також однієї із сільських рад Кам’янець-Подільського району, з державної власності незаконно вибули земельні ділянки водного фонду, одна з яких площею 8 гектарів вартістю понад 700 тисяч гривень, а інша – 5 гектарів вартістю майже 2 мільйони гривень. За даними випадками також порушені кримінальні справи.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

20
10

Поділитися з друзями:

реклама