25 Лютого 2021 | 687

Які об’єкти культурної спадщини Кам’янеччини можуть увійти до програми «Велика реставрація»

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цього року у програму Президента «Велике будівництво» увійшло 500 проектів соціальної інфраструктури, із них – 20 об’єктів культурного спрямування.

Про це йдеться на сайті Хмельницької облдержадміністрації.

Відповідно до нормативних документів за цим напрямком можуть фінансуватися об’єкти культурного спрямування тільки державної форми власності. Таким чином, у 2021 році на Хмельниччині на включення до програми Президента «Велике будівництво» можуть претендувати 4 об’єкти культурної спадщини, а саме:

  • Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець»
  • Державний історико-культурний заповідник «Межибіж»
  • Державний історико-культурний заповідник «Самчики»
  • Костел місіонерів св.Йосифа у м. Ізяслав.

Як прокоментував завідувач відділу з охорони культурної спадщини міськради Олександр Чухрій, попередньо розглядається фінансування саме пам’ятки національного значення Турецькі бастіони XVII століття.

Програма «Велика реставрація» з відновлення визначних історичних пам’яток та об’єктів культурної спадщини розрахована на декілька років і передбачатиме різні системи фінансування, зокрема державно-приватне партнерство.

Треба рухатиcя багатьма шляхами: концесія, державно-приватне партнерство, віддавати приватному сектору, і держава повинна окремо інвестувати. Бо реставрація по всьому світу йде навіть не десятиріччями, а сторіччями. Це програма, яку ми зараз починаємо в Україні і яка не буде зупинятись. У нас багато історичних пам’яток – все це відновити за три-п’ять-десять років просто неможливо. За цей час, я впевнений, ми відновимо для туризму основні важливі «магніти», все інше – це велика робота, яку належить виконати. Найголовніше, що ми розпочали», – зауважив Зеленський під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура».

За його словами, на першому етапі фінансування передбачено 300 млн грн, які необхідні для підготовки проектної документації.

Ми опрацьовуємо, які пам’ятки історії та культури можемо розглядати як концесійні проекти, – сказав Володимир Зеленський.

Більше про концесію читайте у матеріалі: Майбутнє замків України: настав час концесії та приватизації?

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

12
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: