Накип з’являється як у звичайних чайниках, так і в електричних. Уникнути його утворення неможливо, тому періодично потрібно проводити очистку. Робиться це в домашніх умовах. Майже у кожної людини є свій найкращий рецепт очищення. Але якщо ви стикаєтесь з цим вперше, можливо наступні поради стануть вам у нагоді.
Чому потрібно видаляти накип з чайника
Накип, який ми спостерігаємо в чайнику, це переважно солі кальцію та магнію. Відкладення утворюються в апаратах, в яких відбувається нагрів або випаровування води. Вони осідають на внутрішній поверхні стінок та нагрівальному елементі.
Якщо накип вчасно не видаляти, вода буде закипати довше, а період використання приладу значно скоротиться. Адже основною причиною виходу чайника з ладу є саме білий наліт.
Чим можна видалити наліт
Продавці техніки пропонують купити не тільки електрочайники у Вінниці, а й засоби для їх очищення від накипу. Але більшість людей схиляється до того, що це краще робити за народними рецептами.
Оцет
Співвідношення рідин наступне:
- вода – 400 мл;
- 9% оцет – 15 мл.
Розчин заливається в чайник та доводиться до кипіння. Після охолодження, пом’якшений осад легко видаляється зі стінок. Прилад ополіскується чистою водою.
Якщо накип залишився – процедуру варто повторити.
Лимонна кислота
Кількість інгредієнтів:
- вода – 0,5 л;
- лимонна кислота – 30 г.
За перших ознак кипіння чайник краще відключити, поки лимонна кислота не почала пінитись, а вода розбризкуватись. Приблизно через пів години внутрішня частина посуду промивається проточною водою.
Харчова сода
Склад:
- вода – 500 мл;
- сода – 3 ст. л.
Сода не тільки усуне білий наліт, але й продезінфікує чайник. Для кращого розм’якшення нальоту прокип’ячений содовий розчин слід залишити в ємності на 5-7 годин. А електричні моделі зі спіраллю краще залишити на ніч. У кінці процедури ємність миється губкою й добре виполіскується.
Розсіл з огірків
Всього знадобиться 500 мл розсолу. В його складі присутні лимонна або оцтова кислота, тому розчин здатен видаляти осад.
Залита в ємність рідина прокип’ячується, після чого залишається в ній до охолодження. Для усунення залишків накипу та запаху маринаду, чайник потрібно добре вимити.
Шкірки з картоплі
Склад:
- вода – 500 мл;
- шкірки картоплі – 300 г.
Картопляні очистки можна замінити шкірками від груш або яблук у такій самій кількості. В них містяться органічні кислоти, здатні розчиняти сольові відкладення. Ємність миється начисто через кілька годин витримування закип’яченого розчину всередині.
Лимон
Інгредієнти:
- вода – 0,5 л;
- лимон – 1 шт.
В ємність заливається вода й кладеться лимон, розрізаний на дві частини. Після кип’ятіння рідини розчин залишається в ємності на 30 хвилин, після чого наліт видаляється з використанням губки, а чайник добре ополіскується водою.
Чим менша товщина осаду, тим легше він видаляється. А ще краще, після покупки приладу на сайті allo.ua робити профілактику утворення осаду. Для цього можна використовувати м’яку або бутильовану воду, мити чайник після кожного використання, щоразу кип’ятити свіжу рідину.