20 Липня 2022 | 202

Як очистити чайник від накипу

Накип з’являється як у звичайних чайниках, так і в електричних. Уникнути його утворення неможливо, тому періодично потрібно проводити очистку. Робиться це в домашніх умовах. Майже у кожної людини є свій найкращий рецепт очищення. Але якщо ви стикаєтесь з цим вперше, можливо наступні поради стануть вам у нагоді.

Чому потрібно видаляти накип з чайника

Накип, який ми спостерігаємо в чайнику, це переважно солі кальцію та магнію. Відкладення утворюються в апаратах, в яких відбувається нагрів або випаровування води. Вони осідають на внутрішній поверхні стінок та нагрівальному елементі.

Якщо накип вчасно не видаляти, вода буде закипати довше, а період використання приладу значно скоротиться. Адже основною причиною виходу чайника з ладу є саме білий наліт.

Чим можна видалити наліт

Продавці техніки пропонують купити не тільки електрочайники у Вінниці, а й засоби для їх очищення від накипу. Але більшість людей схиляється до того, що це краще робити за народними рецептами.

Оцет

Співвідношення рідин наступне:

  • вода – 400 мл;
  • 9% оцет – 15 мл.

Розчин заливається в чайник та доводиться до кипіння. Після охолодження, пом’якшений осад легко видаляється зі стінок. Прилад ополіскується чистою водою.

Якщо накип залишився – процедуру варто повторити.

Лимонна кислота

Кількість інгредієнтів:

  • вода – 0,5 л;
  • лимонна кислота – 30 г.

За перших ознак кипіння чайник краще відключити, поки лимонна кислота не почала пінитись, а вода розбризкуватись. Приблизно через пів години внутрішня частина посуду промивається проточною водою.

Харчова сода

Склад:

  • вода – 500 мл;
  • сода – 3 ст. л.

Сода не тільки усуне білий наліт, але й продезінфікує чайник. Для кращого розм’якшення нальоту прокип’ячений содовий розчин слід залишити в ємності на 5-7 годин. А електричні моделі зі спіраллю краще залишити на ніч. У кінці процедури ємність миється губкою й добре виполіскується.

Розсіл з огірків

Всього знадобиться 500 мл розсолу. В його складі присутні лимонна або оцтова кислота, тому розчин здатен видаляти осад.

Залита в ємність рідина прокип’ячується, після чого залишається в ній до охолодження. Для усунення залишків накипу та запаху маринаду, чайник потрібно добре вимити.

Шкірки з картоплі

Склад:

  • вода – 500 мл;
  • шкірки картоплі – 300 г.

Картопляні очистки можна замінити шкірками від груш або яблук у такій самій кількості. В них містяться органічні кислоти, здатні розчиняти сольові відкладення. Ємність миється начисто через кілька годин витримування закип’яченого розчину всередині.

Лимон

Інгредієнти:

  • вода – 0,5 л;
  • лимон – 1 шт.

В ємність заливається вода й кладеться лимон, розрізаний на дві частини. Після кип’ятіння рідини розчин залишається в ємності на 30 хвилин, після чого наліт видаляється з використанням губки, а чайник добре ополіскується водою.

Чим менша товщина осаду, тим легше він видаляється. А ще краще, після покупки приладу на сайті allo.ua робити профілактику утворення осаду. Для цього можна використовувати м’яку або бутильовану воду, мити чайник після кожного використання, щоразу кип’ятити свіжу рідину.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: