24 Січня 2018 | 1697

У «Міськтепловоденергії» пояснили, чому в Кам’янці зросли тарифи на тепло

Кам’янець-Подільське комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» відреагувало на хвилю обурення жителів міста щодо зміни тарифів на опалення та гарячу воду.

У прес-службі підприємства вирішили пояснити, чому зросли тарифи на тепло і скільки насправді за нього сплачують кам’янчани.

«Новини про зміни тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні з’являються щороку. Не став винятком, на жаль, і 2018-ий. У відповідь на зростання мінімальної заробітної плати та вартості ресурсів, що закладені до структури тарифів, НКРЕКП відкоригувало вартість централізованого опалення та гарячого водопостачання в Кам’янці-Подільському. В загальному підсумку для споживачів КП «Міськтепловоденергія» тарифи зросли всього на 3%. Втім у розпал опалювального сезону навіть таке незначне підвищення вартості тепла розбурхує страхи перед новими платіжками. З’ясуємо чи насправді варто їх боятися кам’янчанам.

реклама

Вартість централізованого опалення будинків без лічильників встановлена на рівні 44,05 грн./м2. Втім орієнтуватися на неї мешканцям нашого міста не варто. Адже наразі 99% опалювальної площі вже обладнано тепловими лічильниками, які значним чином впливають на підсумковий тариф за опалення в квартирах. Для мешканців будинків з приладами обліку теплової енергії вартість опалення наразі становить 1332,89 грн./Гкал., а платіжка формується виходячи з показників реального споживання тепла пропорційно площі квартири.

Якщо проаналізувати нарахування плати за теплову енергію в грудні 2017 року можна побачити, що в середньому тариф за один квадратний метр опалювальної площі по лічильнику становить всього 25 гривень. При чому, найбільша вартість опалення в місті сягає близько 35 грн./м2, найменша ж – всього 15 грн. /м2. До прикладу, в грудні за опалення в одному з будинків на мікрорайоні Жовтневому (візьмемо вул. Космонавтів, 3) мешканцям трикімнатних квартир площею 60,4 м2 було нараховано 1 303,43 грн. Тобто, вартість одного квадратного метру становила всього 21,58 грн.

Навіть меншою була вартість опалення для мешканців багатоповерхівки, що розташована в протилежній частині міста – на вул. Панівецькій, 13а. Відповідно до показників теплового лічильника, тариф на один квадратний метр площі тут становив 20,15 грн. Таким чином в грудні власники трикімнатних квартир площею 63 м2 сплатили за тепло 1 269,45 грн.

Приблизно такою ж фактична вартість опалення була й у мешканців будинків в інших житлових мікрорайонах міста. До прикладу, на вул. Князів Коріатовичів, 66, що в селищі Жовтневому мешканці сплатили по 21,09 грн./м2. У селищі Цукрового заводу, в будинку на вул. Праці, 4 – 19,89 грн./м2, у будинку на вул. Молодіжній, 13, що в селищі Першотравневому – 21,70 грн./м2, на вул. Героїв Небесної Сотні, 44, що на Черемушках – 21,48 грн./м2.

Якби ж власники квартири площею 60 м2 сплачували за опалення по нормативному тарифу (до 31.12.2017р. по 43,09 грн./м2) вартість послуги сягала б 2 600 грн. на місяць. Як бачимо, в будинках із лічильником, платіжка за опалення виходить вдвічі меншою. Відповідно, наполовину нижчий для кам’янчан і тариф за квадратний метр житлової площі через реалізовану гігакалорію тепла.

Всупереч переконанням більшості, варто зазначити, що не дешевше обходиться тепло й власникам індивідуального опалення. В зимовий період на квартиру в 60 м2 використовують не менше 150-200, а в деяких будинках і 300 м3 газу. Таким чином його вартість сягає від 1 200 до 2 100грн. на місяць. Досить часто споживачі також переконані, що в сусідніх чи однакових за проектом будинках суми нарахувань за опалення теж мають бути ідентичними.

Насправді ж думати так не варто, адже на споживання тепла будинком впливає не лічильник, а низка інших важливих факторів, зокрема:

  • теплотехнічні характеристики будинку (матеріал стін, наявність пластикових вікон, утеплення стін, тамбурів, підвалів, сходинкових клітин, теплоізоляція трубопроводів та їх діаметр, кількість встановлених індивідуальних систем опалення, висота стелі помешкань і т.д.);
  • місце розташування будинку (північна сторона втрачає на 10% теплової енергії більше, ніж південна) та підключення до котельні;
  • температурний режим в помешканнях (при зміні на 1°С використання теплової енергії змінюється на 5%).

Тож не дивно, що заощаджувати на опаленні вдається саме в тих будинках, мешканці яких дбають про економне споживання енергоресурсів.

Втілюючи енергоефективні проекти КП «Міськтепловоденергія» планує досягти заміщення природного газу на 65%, що становить 15,5 млн. м3/рік, а в перерахунку на кошти – близько 115 млн. грн. Вже цього року вигоду від впровадження проектів спрямованих на заміщення природного газу зможе відчути бюджетна сфера. Суттєво вплинути на економію бюджетних коштів КП «Міськтепловоденергія» вдасться завдяки тарифу на теплову енергію, що був затверджений НКРЕКП 28 грудня 2017 р. Для КП «Міськтепловоденергія» тариф на цю послугу для бюджетних установ та інших споживачів затверджено на рівні 1522,37 грн./Гкал. (з ПДВ), тоді як для сусіднього Хмельницького він становить 1771,72 грн./Гкал. (тобто, вищий на 250 грн.).

Лише за рахунок цього, впродовж опалювального періоду 2017-2018 років економія коштів для загального бюджету становитиме 12 млн. 644 тис. грн., для місцевого – 6 млн. 245,7 тис. грн. та 191,2 тис. грн. для інших споживачів.

Як бачимо, успішні економічні показники від втілення енергоефективних проектів комунальне підприємство безсумнівно має. Проте, зважаючи на зростання вартості енергоносіїв, мінімальної заробітної плати та темпи інфляції, відчути їх очевидний ефект споживачам, на жаль, не вдається. Насамперед варто розуміти, що перехід на альтернативні види палива – не стільки економія коштів, скільки збереження системи централізованого опалення міста в разі відключення газу. В умовах нинішньої військової агресії це питання не просто важливе, а й стратегічне. Не один раз українські міста переконувалися в цьому на власному досвіді. Адже варто газопостачальникам перекрити подачу блакитного палива і тисячі людей, пацієнтів лікарень і школярів опиняються без тепла і альтернативи його отримувати.

Натомість, КП «Міськтепловоденергія» всього за декілька років вдалося максимально відмовитися від використання російського газу та перейти на альтернативні види палива українського виробництва. А відтак забезпечити надійну гарантію на тепло в домівках кам’янчан», – резюмували у прес-службі КП «Міськтепловоденергія».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: