12 Квітня 2019 | 1028

У Кам’янці-Подільському розглядають справу експертки, яка назвала реальну вартість «рюкзаків Авакова»

Поки українці з азартом спостерігають за здачею аналізів та вимагають дебатів, Система, виплекана українськими політиками, продовжує нещадно давити людей, які бодай в чомусь пішли проти неї.

Сьогодні, 12 квітня, в Кам’янець-Подільському міськрайонному суді слухалась справа без перебільшення всеукраїнського масштабу, яку «по-тихому» хотіли розглянути, сподіваючись на відсутність преси, а отже, і розголосу.

Але журналістам та громадським діячам все ж таки вдалось потрапити на перше судове засідання у справі проти судової експертки Надії Бугрової. Саме вона є автором висновку, який став доказом порушень при виготовленні наплічників у так званій справі «рюкзаків Авакова».

Надія Бугрова встановила реальну вартість рюкзаків у розмірі 555 гривень, у той час як міністерство Авакова заплатило у 5 разів дорожче — по 2899 гривень за штуку. Саме на її висновки посилалися прокурори та детективи вказуючи на кустарний спосіб пошиття наплічників.

Тоді НАБУ вручило підозру синові голови МВС Олександру Авакову. Але згодом провадження у частині підозри екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря та Олександра Авакова Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила– «за відсутністю складу злочину».  А  Нацполіція Хмельницької області, підпорядкована голові МВС Авакову, відкрила кримінальну справу щодо самої Надії Бугрової.

В ухвалі Хмельницького міськрайонного суду йдеться про те, що, за версією слідства, Бугрова під час експертних досліджень у 2013 році (по іншій справі) нібито використовувала недійсні документи щодо власної кваліфікації. За даними програми «Схеми: корупція в деталях», правоохоронці підозрюють експерта в тому, що вона начебто отримала за роботу «кошти в розмірі 5 000 гривень, чим заподіяла матеріальну шкоду на вказану суму».

В ході першого судового засідання журналістам Vdalo.info вдалось поспілкуватись з «потерпілим», якому начебто Бугрова завдала шкоди на 5 тисяч гривень, та дізнатись про яку справу 2013 року йде мова. Виявилось, що потерпілим є Володимир Мужило, керівник ТОВ БК «Поділля-Трансбуд». Але що дивно, він немає жодних претензій до Надії Бугрової.

Я не потерпілий, я навпаки вдячний Надії Бугровій, – зазначив Володимир Мужило.

Чоловік розповів про конфлікт з підприємством «Агропромтехніка- Стоа», яке заподіяло шкоду його фірмі, порізавши обладнання формувального цеху. Була порушена кримінальна справа і слідчий знайшов спеціалістів, які мали право зробити оцінку завданої шкоди. Такою фірмою виявився «Правозахист», експертом якого і була Надія Бугрова. Справу у суді Володимир Мужило тоді виграв, тому навпаки вдячний Надії Бугровій за її професіоналізм.

Пройшло вже 5 років, аж раптом військовий прокурор знайшов цю справу і тепер ми, чомусь, потерпілі.

Але до з’ясування усіх цих обставин справа так і не дійшла.

Адвокат Надії Бугрової звернувся до судді Володимира Черепахіна щодо відводу військового прокурора Петра Кучерявого у зв’язку з тим, що він не надав оригінали документів, які підтверджують, чому саме військова прокуратура Хмельницького гарнізону Західного регіону веде цю справу. Адвокат Надії Бугрової заявив, що ані йому, ані Бугровій не надавалися ці документи.

Натомість прокурор наполягав на наявності такої постанови від Генерального прокурора України Юрія Луценка. Після технічної перерви він навіть надав фотокопію цієї постанови, але у жахливій якості, тому суд відмовився долучити її до справи.

Врешті-решт суд прийняв рішення перенести засідання на 25 квітня, щоб прокурор зміг надати оригінали усіх необхідних документів.

Тож за два тижня Надія Бугрова знову змушена буде подолати шлях з Києва до Кам’янця-Подільського, щоб взяти участь у черговому засіданні суду.

Ми проїхали 500 км, щоб прокурор за 5 хвилин розписався у своїй некомпетентності, – зазначив адвокат Надії Бугрової Віктор Чевгуз.

Він також повідомив:

Кам’янець-Подільський суд немає жодного відношення до правопорушень, в яких звинувачують мою підзахисну. Але оскільки у Києві представники антикорупційних органів і преса на місці, вони передали справу в Хмельницьку область, де знаходиться фірма потерпілого. Слідчий тут займався самим простим фальшуванням справи. Все досудове розслідування було спрямоване на те, щоб зібрати всі негативні відомості про роботу Надії Костянтинівни. Підняли всі її експертизи з 2010 року. Але таких професіоналів як вона – одиниці, у неї більше 20 сертифікатів.

Надія Костянтинівна розповіла журналістам:

Ось уже два роки на мене тиснуть через мою чесну, професійну роботу. За 37 років свого професійного досвіду у мене не було жодної скарги. До тих пір, поки я не провела експертизу рюкзаків, які мали численні дефекти та виготовлялись в умовах кустарного виробництва.

Тоді адвокат Чеботаря звернувся в Мінюст, щоб перевірили мої експертизи по рюкзаках. На ці експертизи мої ж колишні колеги з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз склали негативні рецензії. А Мінюст притягнув мене до дисциплінарної відповідальності. Але оскільки повністю не вдалось «розбити» мої експертизи, які стали основою обвинувачення, проти мене вирішили відкрити кримінальну справу.

Далі буде… Наступне засідання 25 квітня об 11:00.

Приходьте підтримати Надію Бугрову! Давайте покажемо, що Кам’янець не промовчить!

 

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

19
1

Поділитися з друзями:

реклама