28 Лютого 2019 | 1736

У Гуменецькій ОТГ відкрили Центр ПМСД

Віднедавна мешканці Гуменецької ОТГ мають можливість отримувати якісну медичну допомогу у своїй громаді. Днями тут відбулося офіційне відкриття Центру первинної медико-санітарної допомоги. Про це повідомляє пре-служба Хмельницької ОДА.

Комунальне некомерційне  підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Гуменецької сільської ради було створено 5 жовтня 2018 року рішенням сесії сільської ради. 3 4 грудня 2018 року заклад почав повноцінно функціонувати. З бюджету громади було виділено 550 тис грн. на оплату праці усіх працівників і понад 82 тис. грн. для придбання медичного обладнання та комп’ютерної техніки.

Ліцензію на медичну практику центр отримав 29 листопада, а вже 15 січня уклав договір з Національною службою здоров’я України, аби отримувати фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом».

До складу ЦПМСД Гуменецької сільскої ради входять 16 об’єктів: 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 6 ФАПів, 6 ФП. Всього у Центрі працює 61 людина.

За рахунок місцевого бюджету забезпечено оснащення центру відповідним обладнанням згідно примірного табеля матеріального-технічного оснащення закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу: електрокардіограф, отоофтальмоскопи, пікфлуометри, глюкометри з тест-смужками, пульсоксиметри, швидкі тести на тропоніни, вірусні гепатики В та С, ВІЛ.  А за перші кошти, отримані від НСЗУ, було закуплено ноутбуки, принтери та  забезпечено доступ до інтернету.

Також гуменецькій ОТГ, головою якої є Інна Абдулкадирова, вдалося зберегти увесь штат працівників та не закрити жодного ФАПу, натомість були виділені кошти з місцевого бюджету на проведення поточних ремонтів, закупівлю меблів та обладнання по наступних об’єктах:

  • фельдшерського пункту с. Абрикосівка вартістю – 100 000 грн;
  • ФАПу с Вербка вартістю – 70 000 грн;
  • ФАПу с Нігин -196 000 грн;
  • Фпу с. Супрунківці – 111 500 грн,
  • ФП с. Залісся-2 вартістю –  68000 грн;
  • ФАП с. Колубаївці – 135 124, 82 грн.

Крім того, на реконструкцію амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) села Гуменці з державного бюджету витрачено 867 000 грн., а на даний момент проводиться будівництво АЗПСМ в селі Голосків, на яке виділено 5 603 399, 00 грн. за співфінансування державного та місцевого бюджетів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

146
4

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: