13 Жовтня 2017 | 1290

Трипільське поселення у Жванці може увійти до переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Стародавнє трипільського поселення на Кам’янеччині  у селі Жванець може увійти до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Поселення  датують  ІІІ тисячоліттям до нашої ери. І аналогів йому в Європі  немає, стверджують місцеві науковці.

Як йдеться у сюжеті телеканалу «Поділля центр», ще влітку спеціалісти, котрі займаються розробкою документацією на Трипільське городище у Жванці, визначили його межі. Тоді це були скромні десять гектарів. Та під час нещодавніх замірів територія значно збільшилась. Також археологи віднайшли залишки ще двох культур.

«Крім Трипільської культури, є шар Чорноліської культури – це 11-7століття до нашої ери та період Київської Русі. Збільшена площа. Ми думали спочатку орієнтовно десь 30 гектарів, а воно набагато більше судячи з замірів», – розповів завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський.

Тож тепер спеціалісти підготували новий паспорт об’єкту та направили документацію до столиці. Варто зазначити, що ця пам’ятка може стати новим туристичним маршрутом для любителів старовини. Трипільське городище унікальне тим, що тут понад 5 тисяч років існувало древнє поселення гончарів та землеробів. Саме в урочищі Лиса Гора та Щовб ще минулого століття археологи натрапили на залишки древнього поселення. Мало того:  на одній території відстежили одразу три етапи існування трипільців.

«Ми бачимо це по тій кераміці, що лежить на схилах. Пам’ятки ці є унікальними. Адже для Трипільської культури не характерно будування оборонних споруд», – додає провідний науковий співробітник Кам’янець – Подільського державного історичного музею – заповідника Ігор Старенький.

Зарахування пам’ятки до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО додасть престижу Україні, та Хмельниччині зокрема. Та поки спеціалісти загрузли у документації, трипільське поселення популяризують місцеві любителі старовини, йдеться у сюжеті.

«Поспілкувалися ми з місцевими громадськими активістами у Жванці. Вони хочуть створити інтерактивний музей. Є для того приміщення, є зацікавлені особи. На нашу думку, це збільшить туристичний потік», – резюмує завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський.

Стародавнє поселення може стати восьмим в переліку українських археологічних пам’яток  всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: