11 Березня 2019 | 3270

Справа депутата Гуроми: експерти досліджують хабар та перевіряють телефони фігурантів

У січні 2019 року Управління захисту економіки в Хмельницькій області відзвітувало, що під час спроби передати хабар поліцейському у розмірі 500 доларів затримано депутата Кам’янець-Подільської міської ради. Згодом стало відомо, що мова йде про «радикала» Анатолія Гурому, який, за версією слідства, намагався «відкупити» сина, теж депутата міськради.

Справа Гуроми розглядається у Хмельницькому міськрайонному суді. За цей час  пройшло декілька судових засідань.

Vdalo.info проаналізувало винесені служителями Феміди судові ухвали.

Як все було. Версія поліції

У матеріалах судової справи зазначається, що 16 січня депутат Кам’янець -Подільської міської ради Анатолій Гурома, в службовому кабінеті Управління захисту економіки по вулиці Драгоманова звернувся до начальника відділу УЗЕ в Хмельницькій області майора поліції з пропозицією надати йому неправомірну вигоду, в сумі 500 доларів США.

Правоохоронці пояснили, що Гурома пропонував хабар за не складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, яке пов’язане з корупцією відносно його сина: Степан Гурома не подав до НАЗК повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів.

22 січня Анатолій Гурома близько 18:35 в приміщенні службового кабінету передав майору поліції неправомірну вигоду в сумі 500 доларів, після чого його було викрито силовиками.

Того ж дня було проведено огляд та вилучено п’ять купюр номіналом 100 доларів США.

Перше судове рішення

Вже 24 січня заступник начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням про призначення технічної експертизи.

Наступного дня суд надав дозвіл на проведення технічної експертизи вилучених коштів.

Суд 12 лютого

Правоохоронці попросили суд надати їм тимчасовий доступ та вилучення документів, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Камянець-Подільського міського нотаріального округу Хмельницької області.

Силовики встановили, Гурома-молодший придбав квартиру, відомості про яку в подальшому не вніс у е-декларацію.

«В звязку з цим, а також з метою забезпечення проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, проведення почеркознавчої експертизи на предмет достовірності підписів сторін договору, виникла необхідність у вилученні в приватного нотаріуса Камянець-Подільського міського нотаріального округу Хмельницької області, оригіналу договору купівлі-продажу квартири, посвідченого приватним нотаріусом Кам’янець-Подільського міського нотаріального округу Хмельницької області, та інших документів, що стали підставою для його укладення», – йдеться у обґрунтування подання.

Вивчивши надані матеріали, суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

«З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в звязку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо», – пояснили у суді.

Термін дії ухвали – до 11 березня.

Суд 26 лютого

26 лютого суддя надав поліції дозвіл на тимчасовий доступ до документів ТОВ «Лайфселл», з можливістю роздруківок, що містять інформацію про всі телефонні з’єднання, в т.ч. SMS, MMS, та нульові з’єднання майора, якому пропонували хабар, в період з 1 по 22 січня із зазначенням: телефонних номерів на (з) які (их) були здійснені вихідні (вхідні) дзвінки, їх час, тривалість, надіслані/отримані SMS (MMS)-повідомлення, ІМЕІ мобільних телефонів, з якими працювала вказана СІМ картка, а також вказати адреси базових станцій з прив’язкою до місцевості під час телефонних з’єднань.

Ухвала діє по 25 березня 2019 року.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

52
6

Поділитися з друзями:

реклама