21 Квітня 2022 | 139

Різновиди методів викачки вигрібних ям на дачі

Туалет на дачі за відсутності централізованої системи каналізації, необхідно регулярно очищати. Це перешкоджає появі неприємного запаху. Залежно від обсягу нечистот і їх структури, обирається найбільш підходящий метод очищення.

Класифікація методів для очищення вигрібних ям

Якщо розмір дачної ділянки зовсім невеликий, то допускається очищення за допомогою лопати. Щоб усунути хвороботворні мікроорганізми, використовується хлорне вапно. Однак якщо йдеться про приватний будинок або дачу, на якій живуть не тільки влітку але і в зимовий час, їх доповнюють досить глибокими ямами. В такому випадку знадобиться викачка вигрібних ям, з використанням спецтехніки з сайту https://mtsewer.com.ua/uk/services/mts-vikachuvannya-yam/, та застосуванням більш серйозних методів очищення.

На даний момент існує кілька різновидів очищення вигрібних ям:

  • Використання асенізаційної машини
  • Застосовуючи мулососи
  • Ферментативні методи
  • Метод біорозщеплення

Одним з найвдаліших способів для дачі вважається використання спеціальних мікроорганізмів, які сприяють розщепленню фекалій, паперу. Органічні відкладення досить швидко розщеплюються і ферментуються під впливом спеціальних мікроорганізмів. Таким чином, вміст вигрібної ями істотно зменшується. Однак цей метод не зможе повністю очистити резервуар.

Від чого залежить вибір методики для очищення вигрібних ям?

Для повного очищення у будь-якому випадку доведеться звертатися до мулососу або асенізаційної машини. Машина складається з декількох робочих частин: насоса та герметичного резервуара. За допомогою працюючого насоса, вміст ями всмоктується в резервуар, який знаходиться на машині.

Одним з найбільш якісних методів очищення вважається використання гідродинамічних пристроїв від компанії МонтажТехСервіс. На початку очищення видаляються тверді відкладення і переважна частина вмісту резервуара. Далі здійснюється подача води, з метою змити залишки зі стінок і повністю очистити яму. Рідина з залишками фекалій також видаляється з використанням насоса. Найбільш ефективною вважається гідродинамічна методика, яка здійснюється з подвійним промиванням водою. В результаті цього кількість хвороботворних мікроорганізмів на стінках ями істотно скорочується. Тому неприємний запах ще не скоро з’явиться у туалеті.

Найскладніше проводити очисні маніпуляції, якщо глибина колодязя більше 2 м. У такому випадку застосовувати лопату або прості пристрої для очищення не вийде. В такому випадку єдиний можливий варіант очищення – це застосування спеціальної техніки. На дачах з великим резервуаром для фекалій, краще використовувати комбіновані методи очищення. Бактерії допоможуть зменшити кількість нечистот, і рідше користуватися послугами асенізатора.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: