19 Квітня 2022 | 162

Причини виникнення та способи лікування пупкової грижі

Пупкова грижа – це патологія, яка обумовлена слабкістю м’язів черевного преса, а також розходженням або збільшенням пупкової щілини. Найчастіше це відбувається в дитинстві, через незрілість зв’язок. Або у дорослих людей, через важку фізичну роботу, неправильне травлення з виникненням запору. Патологія може виникати при ускладненій вагітності.

Особливості лікування пупкової грижі у дітей та дорослих

Варто розуміти, що м’язи черевного преса захищають пупкове кільце від появи патології. Грижа – це патологічний стан в результаті якого через пупкову щілину можуть випинатися органи черевної порожнини, найчастіше це частина кишківника. Якщо спостерігається така ситуація, то необхідне оперативне втручання, оскільки стан загрожує життю пацієнта. Методика лікування залежить від віку пацієнта, та складності захворювання. Зазвичай діти до 5 років стоять на обліку у хірурга. Якщо стан не загрожує життю та пов’язаний з незрілістю з’єднувальної тканини, то продовжують спостереження, без використання хірургічних методик. Коли дитина дорослішає, її знімають з обліку.

Дорослим пацієнтам, у яких пупкова грижа виникла внаслідок захворювання внутрішніх органів, чи після важких фізичних навантажень, зазвичай радять хірургічне втручання. Воно показане у разі, якщо область ураження досить велика і частина органів черевної порожнини виходить через пупкове кільце.

Різновиди хірургічного втручання для лікування пупкової грижі

Існує дві методики видалення пупкової грижі шляхом хірургічного втручання. Варіант тієї чи іншої маніпуляції обирається в залежності від віку пацієнта і складності хвороби.

Класифікація методів хірургічного лікування пупкової грижі:

Лапароскопічна пластика

Порожнинна операція, з використанням спеціальної армованої сітки

Зазвичай лапароскопічний метод застосовується, якщо розмір випинання з пупкового кільця зовсім невеликий. У такому випадку за допомогою лапароскопа розсікається невелика кількість тканини всередині черевної порожнини і підшивається зона ураження. Пацієнтів цікавить скільки коштує операція на пахову грижу. Якщо ж площа ураження велика, то рекомендована порожнинна операція. В результаті вертикального розтину, хірург отримує доступ до черевної порожнини та повертає внутрішні органи на їх фізіологічне місце. З обох сторін м’язів черевного преса закріплюється армована сітка.

В процесі хірургічного втручання розсікають спайки, що утворилися, для повного відновлення і нормалізації структури внутрішніх органів. Сітка використовується для того, щоб запобігти повторному виведенню внутрішніх органів через пупкове кільце, адже найчастіше патологія виникає саме через незрілість зв’язкового апарату.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: