
Посол Литви приїхав до Кам’янця на відкриття експозиції про князів Коріатовичів
У рамках проекту Інституту історії Литви, Інституту історії України НАН України та Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника у п’ятницю в одному з виставкових залів Старої фортеці було відкрито нову експозицію «Народи, об’єднані історією: Коріатовичі на Поділлі».
Як повідомили у міськраді, виставка, організована за кошти уряду Литовської Республіки, АТ «Kauno tiltai» та громадської організації «Форум діалогу та співробітництва імені Єжи Ґедройця», ознайомлює відвідувачів музею-заповідника з історією Поділля у період правління князів Коріатовичів (середина – друга половина ХІV ст.).
Представлені експонати, а це макет замку 1494 року, середньовічні обладунки, виставкові стенди, археологічний матеріал представляють собою не просто проект, а масштабну науково-дослідницьку роботу, до якої долучилися не лише кам’янецькі історики та науковці, але й фахівці Києва, Львова, Жовкви.
На відкриття виставки завітала литовська делегація на чолі з надзвичайним і повноважним послом Литви в Україні Марюсом Януконісом.
У своєму вітальному слові Марюс Януконіс зазначив: Кам’янець – це місто, яке цінує свою історію, що дуже пов’язана з Литвою:
«Дуже важливо, щоб історія була «живою». І ця виставка допомагає тому, щоб історія оживала. Кам’янець-Подільський щороку притягує таку велику кількість туристів, а тому надзвичайно важливо і приємно, що відкриття виставки співпало з відкриттям туристичного сезону. Вона – дуже символічна, адже литовці і українці могли б рухатися в європейське майбутнє разом».
Також подякував усім причетним до реалізації цього культурно-історичного проекту, у тому числі спонсорам, міський голова Михайло Сімашкевич.
Зазначимо, що виставка не має кінцевого терміну дії. За словами директора історчиного музею-заповідника Олександра Заремби, з часом вона доповниться новими експонатами і діятиме на постійній основі в одному залі.