1 Травня 2019 | 651

Одяг, що знайомить з історією: у Кам’янці відкрилась нова експозиція

Шурхіт спідниць по кам’янецькій бруківці, середньовічні мури, що завмирають від легкого дотику мережива сукні, мужні чоловічі силуети, які пробуджують спогади про військову звитягу міста –  такі дива ось уже кілька років поспіль творить у Кам’янці-Подільському Ірина Шухтуєва, майстер з пошиття історичних костюмів. І ось нарешті всі ідеї та здобуті по крихті з історичних джерел знання вилились у створення інтерактивної експозиції «Тисяча років європейського костюму».

Реалізувати задум майстрині допомогли творче об’єднання «Кам’яний острів», а також викладачі та студенти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Відкриття виставки відбулось 1 травня у Вірменській криниці на площі Польський ринок. З цієї нагоди був організований майстер-клас зі середньовічних танців, який провела гостя з Києва, викладачка Влада Самойлова, а молодь радо підтримала ініціативу. Адже середньовічні танці більше схожі на ігри та забави, які спонукають молодих людей до спілкування та навіть залицяння.

А тим часом зазирнемо до самої криниці. Її стіни прикрасили полотна викладачів та студентів Кам’янець-Подільського вишу. Ними ж був виконаний дизайн стендів, які знайомлять відвідувачів з цікавими фактами про модні тенденції різних епох.

Жінки настільки цікавились модою, що каретам, які перевозили сукні, дозволялось безперешкодно перетинати навіть лінію фронту, – розповіла завідувач, професор кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва, доктор мистецтвознавства, професор Наталія Урсу, яка завітала на відкриття експозиції. – Такі карети з фігурінами – манекенами того часу, приїжджали і в маєтки на Поділлі, про що існують архівні підтвердження.

Наталія Олексіївна переконана, що такі виставки сприятимуть розвитку інтелектуального руху, будуть спонукати відвідувачів вивчати своє минуле, дізнаватись, як жили люди на Подільській землі в різні часи, чим цікавились, у що вдягались.

Не соромтесь одягати костюми, будьте частиною того красивого Кам’янця, який ми прагнемо зберегти, – закликала кам’янчан Ірина Шухтуєва.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

19
1

Поділитися з друзями:

реклама