13 Липня 2017 | 2453

Настоятеля кам’янецького храму звинувачують у продажі монастиря

Архієпископа Мстислава, який очолював Тернопільську та Хмельницьку єпархії Української автокефальної православної церкви, а у червні був призначений настоятелем Богоявленського храму м. Кам’янець-Подільський, звинувачують у незаконному продажі монастиря за 382 тис. грн

Про це з посиланням на керівника Фонду пам’яті Блаженнішого митрополита Мефодія Наталію Шевчук, яка багато років була помічницею покійного керівника УАПЦ, повідомляє ТСН.

У документах йдеться про Червоногородський замок або палац, пам’ятку архітектури 17-19 ст., розташовану в урочищі Червоне поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області.

Руїни Палацу було передано Мефодію ще за часів президентства Леоніда Кучми для розміщення там чоловічого монастиря святих апостолів Петра і Павла. Згідно зі свідоцтвом про право власності від 22 січня 2002 року, руїни палацу належали Тернопільсько-Подільській єпархії УАПЦ.

Зазначимо, що передача у приватну власність монастиря відбулася одразу після гучних розваг архієпископа Мстислава з іншими священиками у тернопільському кафе з дівчатами, алкоголем і бійками.

012

Мстислав спочатку відмовлявся надати коментар щодо справи, запевняючи, що всі документи є недостовірними. Проте пізніше визнав, що дійсно був засновником ТОВ «Джуринфортеця», яке утворили з метою передавання архітектурної пам’ятки у приватну власність.

За його словами, отримані гроші мали піти на реконструкцію костьолу. Проте, куди врешті-решт поділися самі гроші, Мстислав пояснити журналістам не зміг.

У свою чергу керівник УАПЦ, митрополит Макарій відмовився надавати коментар щодо справи.

Інфографіка: gazeta-misto.te

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: