27 Жовтня 2018 | 927

Моцарт та Бортнянський: у Кам’янці-Подільському клуб «Секвенція» організував чергову музичну зустріч

Півтори години класичної музики у Кам’янець-Подільському кафедральному костелі святих Апостолів Петра і Павла промайнули мов одна хвилина. А все завдяки віртуозному виконанню запрошених клубом «Секвенція» музикантів та оперних співаків з Києва та Івано-Франківська, які познайомили слухачів з маловідомими творами видатних композиторів XVIII століття: музичного вундеркінда з Австрії Амадея Вольфганга Моцарта та українського генія Дмитра Бортнянського.

Цього вечора мовою музики зі слухачами віртуозно спілкувались оперні співаки Галина Ходаківська (сопрано) та Вадим Мітряєв (тенор, контратенор), лауреати  численних міжнародних конкурсів. Разом із ними музичну атмосферу вечора створював академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» з Івано-Франківська.

Емоційність та неперевершена акторська гра співаків перетворювали виконання кожної арії у міні-виставу. Легко і невимушено слухачі поринали у світ давньогрецьких богів, римських імператорів та турецьких султанів, майстерно вимальованих силою музики видатних композиторів.

І хоча теми опер, здавалось, вже давно втратили актуальність, виявилось, що для людських почуттів прірви між століттями не існує. Сила музики і голосу занурювала присутніх у пристрасні почуття християнської полонянки турецького султана Заїди, яка закохується у раба султана і тим самим накликає на себе його кару (арія з опери Моцарта «Заїда»); перед нами постає Геракл, якого спокушають дві жінки, що уособлюють порочність та добропорядність (арія з опери Бортнянського «Алкід» ); також бачимо Вітеллію, дочку вбитого римського імператора, яка намовляє закоханого у неї Секста помститися за батька (арія з опери Моцарта «Милосердя Тита»).

Вже вкотре кам’янчани та гості міста змогли пересвідчитись, що заходи, організовані Клубом поціновувачів оперного мистецтва та класичної музики «Секвенція» не лише популяризують класичну музику, але є й певним знаком якості та ні з чим не зрівнянної атмосфери, в яку щоразу потрапляєш на їхніх концертах.

Тож, сподіваємось, до нових музичних зустрічей у рідному Кам’янці-Подільському.

Читайте також матеріал за темою: «Ентузіазму команди недостатньо»: чому в Кам’янці відмінили «Оперу в мініатюрі».

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

18
0

Поділитися з друзями:

реклама