14 Лютого 2018 | 994

«Ентузіазму команди недостатньо»: чому в Кам’янці відмінили «Оперу в мініатюрі»

Ідейний директор оперного фестивалю в Кам’янці-Подільському «Опера в мініатюрі», співзасновниця клубу поціновувачів оперного мистецтва «Секвенція» Олена Лютаревич-Марченко розповіла Vdalo.info, чому організатори цьогоріч вирішили відмінити проведення фестивалю «Опера в мініатюрі».

«Коли в 2011 році я починала говорити про оперу і співати її – це було абсолютно новітньо для Кам’янця і в дивину. Ніхто не вірив, що цей вид мистецтва приживеться. Лише одиниці підтримували. Наполеглива праця клубу «Секвенція» довела, що за великого бажання можна зробити неможливе», – зазначила Лютаревич-Марченко.

За її словами, цей вид мистецтва завжди жив за підтримки меценатів, адже проекти втілювались при умові 80-90% фінансування донорів.

«Фестиваль «Опера в мініатюрі» мав фінасову підтримку 10-15% від міста, та решта витрат були організаторські: дива оргкомітету фестивалю та підтримка небайдужих кам’янчан, за що ми їм щиро вдячні. Та щоб бути постійними в професійному підході до організації фестивалю, ми не можемо опиратись на щасливий випадок чи схильність зірок. Потрібне постійне фінансування для пульсації творчих проектів. Ентузіазму команди недостатньо», – додає пані Олена.

Вона також стверджує, що наразі організатори вивчають механізми фандрайзингу (пошуку коштів), які практикують у сучасному світі театрів.

«Ми думаємо і вчимося, щоб бути ще професійнішими, адже наш прихильник на це заслуговує. Ми зініціювали життя оперного співу в Кам’янці-Подільському, воно завирувало. А зараз беремо паузу, бо вважаємо недоцільним проводити фестиваль, коли умови є такими, що не можуть забезпечити добрепрофесійний його перебіг», – резюмувала Лютаревич-Марченко.

До слова, директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема в коментарі до матеріалу Vdalo.info щодо відміни «Опери в мініатюрі» додала, що як і в минулі роки, в липні 2018 року в Кам’янці все ж готується велика оперна подія: Опера, оперетта, мюзикл та Вірменські пісні на найвищому міжнародному рівні. «Сусанна Чахоян і Друзі». (Open air-concert. Susanna Chakhoian & Friends)

Нагадаємо, фестиваль «Опера в мініатюрі» мав пройти у Кам’янці-Подільському влітку 2018 року.

Зазначимо, що фестиваль славився неочікуваними флешмобами: так, у 2016 році оперні співаки несподівано заспівали на місцевому ринку, а минулого року у Кам’янці-Подільському оперу заспівав персонал готелю.

Також 3 липня 2017 року в коледжі культури та мистецтв відбувся безкоштовний концерт молодіжного камерного оркестру з Польщі.

Фото на головній: Олена Лютаревич-Марченко
Автор світлини: Сергій Коваленко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

0
0

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: