30 Травня 2017 | 925

Кам’янець-Подільський – майданчик для проведення фестивалів, чи місто – спонсор фестивалів?

Продовжуємо обговорювати організацію фестивалів у Кам’янці-Подільському.

Перша частина – «Фестивалі у Кам’янці: час поговорити відверто».

Після виходу попереднього матеріалу директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема вирішила поділитися власним баченням проведення фестів у місті.

Чи має місто вкладати значні ресурси у заходи та чи такі кошти взагалі закладені у міський бюджет, розповідає профільний директор департаменту:

«З такою дилемою ми зіткнулися в 2011 році, коли криза в економіці була настільки відчутною, що в бюджеті міста коштів не вистачало на 40-50% захищених статей. Проте, розуміння необхідності тримати марку туристичного міста спонукало і владу і туристичний бізнес робити все для того, щоб подієвий (фестивальний) туризм виділяв місто з поміж інших туристичних дестинацій навіть в кризовий період.

Саме тоді було прийнято рішення підтримувати знакові для міста заходи, як то «Острів семи культур», започатковано ряд фестивальних заходів: «Остання столиця» (фінансувалися тільки з міського бюджету), «Весільна фортеця», «Порта темпоріс» (співфінансування із тур-бізнесом), «Соборна-фест», «Октобер-фест», «Республіка», «Форпост» (фінансування бізнесу та на умовах самоокупності).

Безперечно, Кам’янець-Подільський місто особливе. Велика концентрація пам’яток історії та архітектури, унікальність ландшафту, наближеність до інших культурно-туристичних центрів західного регіону і так притягує увагу туристів. Цю перевагу ми і прагнемо використовувати, розвиваючи фестивальний туризм. І в той час, коли для більшості міст України щоб стати помітними – треба виділяти сотні тисяч гривен з бюджету для проведення одного заходу, Кам’янцю-Подільському, на нашу думку, достатньо створити умови підтримки ідей, що ідуть від громадських організацій чи індивідуальних творчих ініціатив.

Хоча, не слід забувати, що наявність в місті історико-архітектурної спадщини окрім величезних переваг, має і зворотну сторону: необхідність постійних капіталовкладень для її підтримки, відбудови, реставрації. В той час, як інші міста виділяють по 300-400 тис. на проведення дво-триденного культурно-мистецького заходу (говоримо хоча б про тенденцію 2017 року), з бюджету Кам’янця-Подільського спрямовуються кошти на музеєфікацію археологічних розкопок (200 тис. грн.), реконструкцію Башти водної (150 тис. грн. тільки на ПКД і підготовчі роботи), облаштування туалетів на комплексі Старого замку (300 тис. грн), створення рекреаційних зон відпочинку тощо.

Безперечно, хотілося б мати можливості і для фінансової підтримки та підсилення культурно-мистецьких заходів. Проте, реформа децентралізації створила різні умови для бюджетів обласних центрів та міст, як Кам’янець-Подільський. В обласних центрах в 2016-2017 рр. – профіцит бюджету, наше місто працює в умовах дефіциту. На програму підготовки та проведення культурно-мистецьких заходів в 2017 році виділено із міського бюджету 200 тис. (на 64 заходи, що заплановані на рік).

На рахунок краще менше, але краще скажу таке: всі заходи і мистецького і фестивального календаря Кам’янця-Подільського – різнопланові, розраховані на різні інтереси, захоплення, вікову категорію. Хтось захоплюється поезією, хтось грає на бандурі, хтось – пише картини, реконструює історичні події, фанатіє від року, розвиває свій музичний талант чи танцює, хтось відпочиває активно, а хтось просто любить пиво чи каву. Наше місто має бути цікавим для всіх і не 3 рази на рік!».

А ви погоджуєтеся з думкою Альони Куземи?

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

13
11

Поділитися з друзями:

реклама