29 Січня 2019 | 958

Кам’янець – молодіжна столиця України: статус без грошей, але з потенціалом

28 січня у сесійній залі Кам’янець-Подільської міської ради було проведено VI щорічний форум молодіжних проектів «Ініціатива’19».

Молодь, посадовці, ЗМІ мали можливість поспілкуватись на актуальні теми. Привітати та офіційно вручити відзнаку, яка підтверджує  статус молодіжної столиці України, до Кам’янця-Подільського завітали:

– міністр молоді та спорту України Ігор Жданов;

– заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема;

– голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук;

– голова Національної Молодіжної ради України Андрій Коробов;

– міський голова Львова Андрій Садовий.

Участь у роботі Форуму також взяли міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич, урядовці,  голови громадських організацій, активісти, студенти, ЗМІ та небайдужі до молодіжних ініціатив містяни.

З вітальним словом виступила голова департаменту гуманітарної політики  міської ради Альона Кузема:

«Молодь та ініціатива – два ключові слова, які визначають зміст сьогоднішньої зустрічі. Молодь – поняття, яке об’єднало всіх присутніх у цьому залі. Ініціатива народжується  з думок.

Ще не всі колеса винайдені і світ надто дивний, щоб сидіти склавши руки.

У 2017 і 2018 роках ми ініціювали участь Кам’янця-Подільського у конкурсі, а 2019 рік став знаковим для міста, яке отримало статус молодіжної столиці».

Далі громадський діяч та організатор міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Андрій Заєць наголосив:

«Форум проходить вже вшосте. Була створена цікава команда, асоціації, фестивалі. Основний результат – статус молодіжної столиці України у 2019 році».

Також Андрій закликав молодь бути більш активною.

Міський голова Михайло Сімашкевич зазначив:

«Місто з молодим обличчям, третя частина це молодь. Маємо відповідальність перед титулом молодіжної столиці. Два роки працювали для здобуття цього статусу. І це вдалось завдяки розвитку патріотизму та любові до України. Вдячний молодіжним організаціям за ініціативу і роботу.

Життя людині дається один раз, і частину його потрібно прожити у Кам’янці-Подільському».

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов:

«Приємно бачити таку аудиторію, яка хоче робити багато в цій країні, щоб змінити її на краще. Дуже приємно, що ми заснували цей конкурс, не бюрократичний. Переміг Камянець-Подільський, бо ви були кращими. Беріть краще, перевершуйте, перемагайте у чесній боротьбі».

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив:

 «Слава Камянцю-Подільському, Слава Україні. Коли минулого року ми отримали статус молодіжної столиці, це наша молодь зробила. Ми не просто приїхали вас підтримати.

Ми хочемо активно долучитися, щоб цей статус молодіжної столиці був найкрутішим.

Ви дуже круте місто. Хотів би, щоб кожен громадянин нашої країни приїхав у Кам’янець-Подільський, щоби всі дороги були відремонтовані, які ведуть до міста. Світ має бачити цю перлину, бо це божественне місто.

Цей статус не дає грошей, але відкриває двері, які дають можливість отримати позитивний імідж та реалізуватись молоді, розкрити свій потенціал».

Голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук акцентував:

«Молодіжна столиця – це історія успіху, яка дає можливість вірити у ваші ідеї, прагнення і розвиватись.

Ви отримуєте статус, і він може перевернути гори, дати вам нові шляхи .

Кожному з вас потрібно шукати себе, свої перемоги. Камянець-Подільський не здався після того, як подавався на європейську молодіжну столицю у 2015 році. Сьогодні це історія успіху. Ракета полетіла. Важливо вірити в себе. Бажаю вам 2019 гарного року. Це можливість бути унікальними на всю країну».

Голова Національної Молодіжної ради України Андрій Колобов висловився: «Вітаю з перемогою у конкурсі молодіжна столиця. Приємно чути, що через декілька років після подання на європейську молодіжну столицю Камянець-Подільський переміг у статусі молодіжної столиці України.

Можливо, це місто – ракета, яка полетить до успіху, а можливо, молодь – ракета, що подорожуватиме між містами, Україною і впливати на порядок денний.

Цей статус дасть можливість молоді працювати і реалізовуватись в Україні. Запрошую до молодіжної ради».

Ну що ж, Кам’янець-Подільський молодіжна столиця України! Форум «Інвціатива’19» проведено. Офіційно привітали, поспілкувались, емоційно наповнились і потрібно працювати далі, щоб місто посміхалось та розвивалось, співпраця молоді та урядовців надихала і спонукали до гарних ініціатив та їх реалізації.

Галина Комарніцька, спеціально для Vdalo.info
Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

23
1

Поділитися з друзями:

реклама