5 Липня 2018 | 3983

Кам’янчан закликають долучитися до акції на захист Дністра

Група ініціативних людей організовує акцію на захист від знищення Дністра – однієї з найбільших річок України.

З 14 по 28 липня відбуватимусь байдарочні сплави рікою, до яки можуть долучитися всі охочі.

Схвалена урядом Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року передбачає будівництво каскаду з шести ГЕС у Дністровському каньйоні.

(повний текст програми тут: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/552-2016-%D1%80 )

 

Незважаючи на вимоги природоохоронного законодавства, протести громадськості, категоричні заперечення екологів і численні рішення місцевих рад, державна компанія «Укргідроенерго» має твердий намір найближчим часом збудувати ці шість ГЕС.

 

Сумарна потужність каскаду, на будівництво якого планується витратити щонайменше 20 мільярдів гривень, становитиме лише 1/200 від сумарної потужності української електроенергетики. Однак при цьому буде знищено близько 200 кілометрів природного русла Дністра. Дністровський каньйон, яким ми його знаємо, просто перестане існувати. Детальніше – тут: http://texty.org.ua/d/dnister/

Щоб зупинити варварські плани зі знищення унікальної природи Верхнього Дністра, люди в цих областях вдаються до протестів і закликають владу зупинитися.

Люди з різних куточків України зберуться разом для сплаву Дністром і зустрічей з небайдужими мешканцями міст і сіл біля ріки, яким загрожує будівництво каскаду ГЕС. Наша мета – об’єднати зусилля і скоординувати дії для захисту Дністра. Долучитися до акції може кожна людина, громадське об’єднання чи група – на весь маршрут, на один день чи на окрему зустріч.

 

Акцію ініціюють і підтримують рух “Простір свободи”, Інститут Центральної Європи, WWF в Україні, Зелений рух Буковини, газета “Край” та низка інших організацій і спільнот.

Для участі потрібно ознайомитися з інформацією на цій сторінці й заповнити реєстраційну форму https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdyB9Nr0UPS-0uFXCbZrsJfr9QQJO-IWi6VyoHVPCj2Rx6mSA/viewform.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

49
6

Поділитися з друзями:

реклама