19 Листопада 2017 | 879

Фестиваль «БРУКІВКА» запалює бажання знімати кіно

Здається, самі організатори «БРУКІВКИ» не очікували такого аншлагу. Перший фестиваль молодіжного кіно у Кам’янці-Подільському пройшов під гучні оплески глядачів. Людей у залі було так багато, що найбільший конференц-зал готелю «7 Днів» виявився для них замалим.

КІЛЬКА СЛІВ ПРО ОРГАНІЗАТОРА

Організатор «БРУКІВКИ» – громадський активіст, режисер Андрій Заєць, добре відомий у місті своїми численними відео-проектами. Відеокліпи, соціальні ролики, короткометражні фільми, шоу «Відділ кадрів» – Андрій не лише фільмує життя Кам’янця, але й активно популяризує сучасне кіномистецтво.

Також частину коштів на організацію фестивалю  виділила міська рада Кам’янця-Подільського в рамках конкурсу програм, розроблених інститутами громадянського суспільства.

ВРАЖЕННЯ

Після фестивалю «БРУКІВКА» майже кожен виходив із зали, натхненний бажанням щось знімати. І нехай лише 10% дійдуть до кінця у цьому пориві – це вже величезний крок вперед.

Поділитись враженнями від фестивалю ми попросили члена журі фестивалю «БРУКІВКА», режисера, оператора-постановника Дмитра Кубряка, відомого за роботою у проекті «Таємниці мого міста».

Я підтримую ті речі, які змінюють світ в кращу сторону. А мистецтво завжди змінювало світ, зокрема і кіномистецтво.

Дуже круто, що Андрій взявся за цю роботу. Йому вже можна вручати медаль. Це дуже добре для міста і для розвитку українського кінематографу в цілому.

Щодо робіт – я навіть не очікував, що буде настільки високий рівень. Радий за наших сусідів чернівчан. Їхні стрічки «Не дивись у вікно» та «Viktor» (ред. – режисер Микола Бурдейний) зроблені дуже професійно.

Також я в шоці від дитячої анімації (ред. – «Як одягалась ялинка», режисер Сергій Боднар). Якщо з цього часу вони почнуть займатись анімацією, через років 10 зможуть робити дійсно круті мультики.

З професійних робіт мені сподобались стрічки сестер Артеменко. Випала нагода ближче поспілкуватись з дівчатами під час обідньої перерви: у них класне почуття гумору, і у спілкуванні вони такі ж прикольні, як і їхні фільми.

Переглядаючи конкурсні фільми, я помітив, як Андрій Заєць впливає на молодих кам’янецьких режисерів та операторів. Притаманний йому тарантинівський стиль чітко прослідковується у їхніх роботах.

ЗІРКОВІ ГОСТІ

Окрім перегляду конкурсних стрічок на учасників фестивалю чекали майстер-класи та спілкування з професійними режисерами, сценаристами, художниками по костюмах, які радо ділились своїм досвідом.

Серед гостей фестивалю Сергій Житніковський, відомий постановкою бойових сцен у кіно, Антоніна Кшановська, в минулому сценарист телеканалу СТБ, Анна Корж, режисер-документаліст, переможниця багатьох конкурсів.

Вразила зустріч з режисером фільму «Сторожова застава» Юрієм Ковальовим, який виявився дуже простим у спілкуванні.  Він точно не чув про зіркову хворобу, хоча «Сторожова застава» побила всі рекорди відвідуваності і касових зборів серед українських стрічок.

brukivka9

Разом з кам’янчанкою Антоніною Белінською, яка розробила фантастичні костюми для «Сторожової застави», вони буквально занурили учасників «БРУКІВКИ» в атмосферу створення сучасного блокбастеру, детально зупиняючись на кожному етапі.

Юрій розповів, що не має режисерської освіти, тож всьому доводилось вчитись самостійно. Починав працювати з камерою, знімаючи перехожих на вулиці, які відповідали на його найбезглуздіші питання.

Юрій наголосив на необхідності самоосвіти, тісній взаємодії теоретичних та практичних знань.

Якщо обмаль знань, потрібно себе підтягувати. Все у ваших руках.

Ви одразу маєте визначитись, хто ваш глядач: мама чи Всесвіт. Від цього і буде залежати ваш успіх.

Ми лише починаємо робити кроки, як і всі у нашій державі. Сума коштів, виділена Держкіно у 2017 році, майже вдвічі більша за попередній рік. Знімається чимало проектів. В місяць стабільно виходить 1-2 українських фільми, – поділився оптимістичними настроями з бруківцями Юрій Ковальов.

Тож знімати можна і потрібно. Адже країні потрібні молоді талановиті режисери, сценаристи, які зможуть вивести український кінематограф на новий рівень. А такі фестивалі як «БРУКІВКА» – перша сходинка для їх зростання.

ВИЗНАЧЕНО НАЙКРАЩИХ

Ну і насамкінець церемонія нагородження. Ось як розподіли свої голоси члени журі та глядачі фестивалю:

Призи глядацьких симпатій отримали:

ІІІ місце – «Blind love», режисер Денис Чорний.

ІІІ місце – «Абонент», режисери Оксана Артеменко та Марина Артеменко.

ІІ місце – «Не менше 50 кг», режисер Марина Артеменко.

І місце – «Говори зі мною», режисер Катерина Лесик.

Нагороди у номінаціях розподілились наступним чином:

«Кращий трилер» – «Не дивись у вікно», режисер Микола Бурдейний.

«Кращий дитячий фільм» – «Єдиний шанс», режисер Кузнецова Аліса, Бондаренко Анна та Бондаренко Артем.

«Кращий професійний фільм» – «Не менше 50 кілограм, режисер Марина Артеменко.

«За збереження українських традицій» – «Шлях козака», режисер Твердислав Філатов.

«Кращий анімаційний фільм» – «Звірі», режисер Тетяна Ясінчук.

«Кращий Кам’янець – Подільський фільм» – «Вечеря», режисер Денис Брилінський.

«Кращий сценарій» – Оксана Грушанська.

Переможці «БРУКІВКИ»:

ІІІ місце – «Говори зі мною», режисер Катерина Лесик.

ІІ місце – «Висока гора», режисер Володимир Бакун.

І місце – «Як одягалась ялинка», режисер Сергій Боднар. Саме автори цього зворушливого мультфільму отримали головний приз фестивалю – 5 тисяч гривень.

brukivka (1)

Словами вдячності та радості поділилась у Facebook Наталія Секридова:

Ми не сподівалися на таку високу оцінку!

Ми тішилися вже лише тим, що творчість наших діток і найкрутішого вчителя Сергія Боднара маємо змогу показати ГЛЯДАЧУ і поважним учасникам фестивалю «БРУКІВКА»…

Диплом за ПЕРШЕ місце (грошова нагорода 5000 тис. гривень) і БЕЗМЕЖНУ дитячу радість, вдячність, всю щиру і непідробну любов та захват поспішили принести йому – Вчителю!

А вчитель в цей час проводив чергове заняття з дітлахами. Малювали, мудрували, нові плани складали…

Жаль, що він не зміг бути присутнім на фестивалі… Це завдяки йому наші діти сьогодні відчули себе зірками, повірили в свої сили, повірили в те, що праця нагороджується, що мрії збуваються…

brukivka

Завершив фестивальний день виступ гуртів «БЕКІНГЕМ» та «ЕКСПАНСІЯ».

Але, як відомо, кожен фініш – це новий старт. Головний організатор фестивалю Андрій Заєць вже пообіцяв, що «БРУКІВКА» обов’язково матиме продовження. Тож вчимось знімати кіно і з нетерпінням чекаємо нових зустрічей.

Фото із соцмереж учасників фестивалю

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

25
1

Поділитися з друзями:

реклама