9 Березня 2021 | 2389

Режисер з Кам’янця-Подільського став членом Української кіноакадемії

Режисер, засновник та директор кінофестивалю «Бруківка» Андрій Заєць з Кам’янця-Подільського став членом Української кіноакадемії.

Українська кіноакадемія (Ukrainian Film Academy, UFA) — українське об’єднання експертів і професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва, яке було засновано 2017 року під час Одеського міжнародного кінофестивалю з метою підтримки та розвитку сучасного українського кінематографа.

Для молодого режисера це визнання на всеукраїнському рівні, адже членами кіноакадемії стають представники національної кіноіндустрії, діячі культури та мистецтва, які зробили суттєвий внесок у розвиток та просування українського кінематографа.

Українська кіноакадемія проводить щорічне вручення Національної кінопремії «Золота дзиґа», єдиної в Україні премії в галузі кіно, яку було створено з метою популяризації національного кінематографа та видатних досягнень особистостей, які сумлінно працюють над створенням вітчизняних фільмів. Премія представлена у 24 номінаціях. Переможців визначають члени Української кіноакадемії.

Назва символізує стрімкий та невпинний розвиток українського кінематографу та нагадує про творчий спадок видатного кінематографіста Дзиґи Вертова.

Про деталі відбору та голосування Vdalo.info розповідає Андрій Заєць:

«З 9 березня по 14 квітня 2021 року триватиме перший етап голосування кіноакадеміків – за визначення «шорт-листа» номінантів п’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа», а прийом заявок у всіх номінаціях проходив з 15 грудня 2020 року до 28 лютого 2021 року.

До короткого списку кожної з номінацій потрапляє не більше 3 номінантів, окрім номінації «Найкращий фільм», де за статуетку змагатимуться 5 номінантів. А вже на другому етапі голосування всі члени Кіноакадемії обиратимуть по одному переможцю.

Переможців буде офіційно оголошено та нагороджено українським Оскаром – «Золотою Дзиґою» під час урочистої церемонії вручення, що відбудеться у червні 2021 року.

У 2020 році церемонія відбулась в онлайн-форматі, а у номінації «Найкращий фільм» переміг фільм «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча».

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

45
0

Поділитися з друзями:

реклама