26 Вересня 2018 | 7463

Булінг в ЗОШ №7: особисте життя та фото в Instagram – привід для цькування?

Булінг у школах. Проблему цькування у навчальних закладах обговорюють у всеукраїнських ЗМІ та на екранах телеканалів від громадських активістів до міністра освіти і науки. Проте, ганебні випадки булінгу продовжують «випливати» у різних регіонах України.

Булінг (від англійського bullying) – цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Минулого року в Українському інституті дослідження екстремізму повідомляли, що з проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей.

Цього тижня у редакцію Vdalo.info звернулася кам’янчанка, багатодітна матір Олеся Гуменюк. Жінка стверджує, що її сім’я та 13-річна донька стала жертвою цькування з боку вчителя ЗОШ №7 Лариси Фурси:

«Донька навчається в іншому навчальному закладі і прийшла на перерві до подруги в ЗОШ №7. Натомість Лариса Фурса вигнала її з класу, зачинила двері та почала розповідати дітям, щоб з моєю Софією ніхто не дружив. Мовляв, вона «водиться з поганою компанією», з «неблагополучної сім’ї», її мама розлучена з чоловіком, під час вагітності «мила підлоги у під’їздах».

В якості аргументів вчителька, за словами матері, розказувала учням про світлини її доньки в Instagram.

«Я була шокована, коли про це дізналася. Як викладач, який навіть не вчить моєї дитини, може собі дозволити оцінювати інших людей?! Наше право на особисте життя було просто розтоптане. Так, я працюю на двох роботах, щоб утримувати трьох дітей, але це не дає нікому права судити та обговорювати в такому тоні нашу сім’ю. До речі, ніякі підлоги під час вагітності я не мила, хоча й не вважаю цю роботу ганебною», – обурюється пані Гуменюк.

За словами матері, після інциденту з донькою вчитель також телефонувала батькам інших учнів, розповідала про «важке життя» Софії та «рекомендувала» їм заборонити спілкуватися з дитиною.

«Звісно, я пішла до директора школи, розповіла йому про цю ситуацію і хотіла зустрілися з вчителем. Для мене було важливо зрозуміти причину такого ставлення до доньки. Проте я не лише не почула банального вибачення, а й потрапила на «виховну годину». Лариса Фурса пропонувала мені знову показати фотографії доньки з соцмережі та обговорити її поведінку на батьківських зборах. Тобто, обговорювати нашу сім’ю та її фотографії на батьківських зборах перед незнайомими людьми. Звичайно, я не пішла. Хоча збори, присвячені моїй доньці, все ж пройшли. Під час зустрічі з директором вчителька відхрещувалась від своїх слів про «неблагополучну сім’ю», проте факт «виховної розмови» з дітьми не відкидала», – продовжує Олеся Гуменюк.

Жінка зізнається, що після розмови з директором, він пообіцяв їй зателефонувати, щоб вирішити конфлікт.

ЗОШ №7

«Але ніхто так і не подзвонив. Складається враження, що тему просто хочуть «зам’яти». Я впевнена, що правда на моєму боці, адже особисто чула цю «виховну бесіду». Її записали на телефон і передали Софії. Не хочу, щоб інші діти постраждали, як моя донька. Але запис є, і в разі необхідності я готова його представити. Навіть на суді, якщо буде потреба», – резюмує обурена мати.

Натомість Лариса Фурса відкидає «безпідставні звинувачення» у цькуванні школярки.

«Адміністрація (школи, – ред) мені сказала, щоб ця дівчинка не приходила в школу. Я запитала чому? Мені сказали, що вона в поганій компанії. Як класний керівник, що я могла? Мені каже завуч, щоб вона більше не була в цій школі. Адже якісь попередні наслідки були не дуже хороші. Я не можу обмовляти дитину, але мені так сказали. І я сказала дітям. Що я в цьому поганого зробила?» – риторично запитує пані Фурса.

Початок конфліктної ситуації учитель пригадує так:

«Я дитину не образила, я її не вигнала з класу. Я попросила Софію почекати на коридорі своїх подруг, і коли заступник директора з виховної роботи побачила її, тоді зробила мені зауваження і сказала, щоб цієї дитини у школі не було».

Також Лариса Миколаївна запевняє, що не обговорювала в класі особисте життя сім’ї Гуменюків, проте все ж пропонувала матері «подивитися в телефонах дітей недоречні та недитячі фотографії» Софії з Instagram.

«Чому вона відмовлялася дивитися фотографії. В мене питання… Я знаю цю дитину з хорошого боку. Поганого стосовно сім’ї я не могла сказати. Як я можу обмовляти?», – додає вона.

Вчитель також не розуміє, чому матір, попри те, що її донька не навчається в цьому класі, не хоче обговорити ситуацію при усіх батьках.

«Просто комусь певно вигідно мене очорнити. Я це так розумію», – резюмує Лариса Фурса.

Олеся Гуменюк у свою чергу відкидає версію про теорію змови:

«До чого тут «очорнити»? Є факт – вчитель публічно при дітях обговорювала та засуджувала моє особисте життя. Яке це має відношення до моєї доньки та кола її спілкування? Тепер через упереджене ставлення вчителя донька може втратили друзів та авторитет серед знайомих».

Варто зазначити, що в дирекції ЗОШ №7 відмовилися коментувати інцидент.

«Мені необхідно ще раз переговорити з матір’ю та вчителем. Лише тоді я зможу щось прокоментувати», – заявив Vdalo.info директор школи Олег Лаврусевич.

Все ж конфліктна ситуація точно матиме продовження: Леся Гуменюк готується подати скаргу на вчителя в управління освіти та науки Кам’янець-Подільської міської ради. Натомість Лариса Фурса не відкидає судового позову через «наклеп».

«Моє завдання, як вчителя – створити умови для творчого самовираження кожного учня. Корисно, щоб на уроці вчитель постійно нагадував: «Тут усі талановиті», «Роби, як вважаєш за потрібне», «Умій виразити себе», – так описувала себе вчитель музичного мистецтва Лариса Фурса на освітньому проекті «На урок».

Сподіваємося, українські вчителі все ж дотримуватимуться цієї парадигми і через особисте життя та світлини у соцмережах не ставитимуть клеймо на дітей.

До слова, влітку 2018 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає штрафи за булінг. За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф. У рамках закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та навіть директор школи.

Фото на головній ілюстративне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: