24 Червня 2019 | 587

З Кам’янця-Подільського розпочала роботу унікальна онлайн платформа «Організуй Україну»

У дворі житлових будинків за адресою Пушкінська 29, Шевченка, 14 та 16 незабаром з’явиться сучасний дитячий майданчик. Таким є результат співпраці мешканців будинків, комунального підприємства «Добробут», благодійного фонду та однойменної онлайн платформи «Організуй Україну» (project.org.ua).

Як виглядав майданчик до модернізації

Як розповів журналістам Vdalo.info один зі співробітників фонду Андрій Левицький, проект «Організуй Україну» є Всеукраїнською краудфандинговою платформою, яка дає можливість кожній людині запропонувати свою ідею для покращення суспільного побуту та втілити її у життя.

Чому перший проект реалізовується саме в Кам’янці-Подільському?

Хоча платформа є всеукраїнською, Кам’янець-Подільський є рідним містом для її засновників. Тому перші проекти вирішили реалізовувати саме на своїй малій Батьківщині. Команда, яка залучена до роботи фонду проекту, є досить молодою, але кожен з учасників вже встиг досягти певних здобутків у різних сферах: хтось у будівництві, хтось в ІТ-технологіях. А перший поштовх для професійного зростання молоді люди отримали саме у нашому місті.

В чому унікальність платформи «Організуй Україну»?

Платформа працює за принципом інших краудфандингових платформ, але головна відмінність полягає в тому, що вона є не лише майданчиком для розміщення ідей та збору коштів, а, власне, сама платформа й реалізує усі проекти, які зібрали необхідну суму, що зумовлює виключення усіх можливих корупційних схем, які зазвичай ми бачимо в нашій країні, – розповідає Андрій Левицький. – Таким чином ми прагнемо створити Платформу, якій дійсно будуть довіряти українці та разом змінювати нашу державу на краще.

Як діє платформа? Все починається з ідеї.

Людина заходить, реєструється на сайті, подає ідею з фотографіями та текстовим наповненням, щоб максимально чітко було зрозуміло суть її задуму. Після голосування на сайті project.org.ua команда платформи відбиратиме ідеї, які найбільше підтримані громадою. Такі ідеї переходитимуть у розділ проектів. Далі команда платформи проводитиме відбір підрядників, які запропонують найбільш вигідні умови для втілення проектів у життя. Після ретельного прорахунку на сайті з’являтиметься конкретний кошторис і лише тоді стартуватиме збір коштів на проект, – розповідає Андрій.

Насправді, це великий плюс платформи, адже не завжди автор навіть дуже гарної ідеї має необхідні знання та час на розробку кошторисної документації. Це зупиняє чимало важливих для громади ініціатив ще на першому етапі подання ідеї. У випадку  ж проекту «Організуй Україну», всю цю роботу бере на себе команда Фонду.

Які проекти готовий реалізовувати фонд «Організуй Україну»?

В першу чергу розглядатимуться проекти у наступних сферах:

  • соціальна (інфраструктура, дитячі і спортивні майданчики, потреби шкіл і садочків);
  • медицина (обладнання, медикаменти для лікарень);
  • зелена енергетика;
  • спортивні змагання;
  • культура;
  • екологія (прибирання парків, забруднених территорій).

На сьогодні на сайті платформи зареєстровано 2 проекти та ще 2 ідеї. Серед ідей, які чекають на підтримку громади, модернізація дитячого майданчика та реконструкція спортивної зали у місті Деражня. А серед проектів, які або вже реалізовуються, або чекають збору достатньої суми коштів, модернізація вищезгаданого дитячого майданчика у Кам’янці-Подільському та реконструкція міського фонтану у Деражні.

Журналісти Vdalo.info були присутні під час монтажу дитячого майданчика, який є першим реалізованим проектом фонду «Організуй Україну».

Процес монтування нових гірок

Загальна вартість проекту 62 тисячі гривень. Проект реалізовується спільно хмельницькою компанією «Альп-пром 1», яка надала найбільш вигідні умови, та комунальним підприємством «Добробут» (директор – Андрій Віннічук). Головним благодійником у цьому випадку виступив один із засновників Фонду. Але надалі організатори сподіваються, що українці активно долучатимуться до їхньої ініціативи.

Нашою перевагою має стати кількість та якість реалізованих проектів. Саме тому всі наші зусилля на сьогодні спрямовані на завоювання довіри наших громадян. Тільки так ми зможемо зробити чимало корисних справ разом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

11
1

Поділитися з друзями:

реклама

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: