28 Квітня 2017 | 348

Юні художники з усієї України зустрінуться в травні у Кам’янці

29-30 квітня у Кам’янці-Подільському відбудеться ІV відкритий конкурс-пленер для учнів образотворчого мистецтва початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, учнів та студентів середніх та вищих спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «ЗАМКОВИЙ ЕТЮД». Пленер проводить міська дитяча художня школа за підтримки департаменту гуманітарної політики міської ради.

До оргкомітету пленеру надійшло понад 210 заявок від юних художників з різних куточків України: Харкова, Дніпра, Луцька, Івано-Франківська, Тернополя, Острога Рівненської області, Сторожинця Чернівецької області, Хмельницького та райцентрів нашої області. Цьогоріч, вперше у пленері візьмуть участь зарубіжні гості. До нас приїжджають юні художники з литовського міста-побратима Укмерге.

Традиційно конкурс-пленер складається з комплексу заходів: виконання конкурсних завдань учасниками на відкритому повітрі, пізнавальних екскурсій, виставок лауреатів минулих пленерів та цьогорічних робіт, урочистої церемонії нагородження переможців.

Пленеристи змагатимуться у трьох вікових категоріях: перша (від 9 до 12 років), друга (від 13 до 15 років); третя (від 16 до 19 років), та двох номінаціях: живописі і графіці. Майданчиками для пленеру стануть найцікавіші куточки та пам’ятки Старого міста.

Роботи конкурсантів оцінить компетентне журі під головуванням Заслуженого художника України Бориса Негоди. У складі журі: Заслужений художник України Тетяна Павлик, доцент кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва національного університету ім. І.Огієнка Інна Березіна, Заслужений працівник культури України, член спілки дизайнерів України, директор Луцької художньої школи Іван Гаврилюк, викладач-методист міської художньої школи Катерина Дегтяр.

29 квітня по завершенню пленерного завдання учасники конкурсу ознайомляться з історією та видатними архітектурними пам’ятками нашого міста.

Наступного дня відбудеться підведення підсумків пленеру та урочисте нагородження переможців ІV відкритого конкурсу-пленеру «ЗАМКОВИЙ ЕТЮД» на території замку.

Наступного дня відбудеться підведення підсумків пленеру та урочисте нагородження переможців ІV відкритого конкурсу-пленеру «ЗАМКОВИЙ ЕТЮД» на території замку.

Керівники груп приїжджих конкурсантів та викладачі міських мистецьких шкіл 29 квітня обговорять коло питань, що стосуються ролі пленеру у формуванні творчої уяви дітей під час проведення круглого столу: «Пленер у навчально-виховному процесі ДХШ».

Пленери – це невід’ємна частина професійної підготовки художників, що завершує навчальний рік. Пленер розвиває образне мислення, творчу уяву і естетичний смак, а знання, отримані в аудиторії, вдосконалюються та розвиваються.

Кам’янець-Подільський – це справжня знахідка для початківців і професійних художників з усього світу. Фактично, це музей під відкритим небом. Ансамбль Старого міста, храмова архітектура, кожна вулиця в цій частині міста, – це унікальний пам’ятник архітектури, який гідний бути увічненим в мистецтві. Учасники нашого пленеру-конкурсу зможуть не тільки намалювати Кам’янець, а й зануритися в його чарівну атмосферу, адже для них передбачено два дні насиченої програми.

 

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

5
0

Поділитися з друзями:

реклама