6 Жовтня 2022 | 1103

Єдиний інформаційний центр для ВПО – потреба, яка допоможе інтегруватись в життя громади

Люди, які втратили через війну, щось більше, ніж дім… можливість самореалізації, відчуття впевненості у майбутньому та потрібності у місці, де опинились попри свою волю.

Тисячі переселенців із прифронтових міст знайшли у Кам’янці-Подільському тимчасовий захист, притулок та чи знайшли майбутнє?

ВПО – внутрішньо переміщені особи. Але за цими літерами у кожного своя унікальна історія.

У нас прийнято писати про переможні історії людей, які через війну втратили все, але змогли знову піднятись на ноги. Журналісти із задоволенням пишуть про релокацію бізнесів, про новий старт. І це правильно.

Проте за лаштунками залишаються люди, переселенці, які стоять у довжелезних чергах за харчовими наборами та отримують 2000 грн на місяць соціальної допомоги від держави.  Які мають свої особисті проблеми, що не дають їм знайти роботу та повноцінно інтегруватись в життя громади.

Пенсіонери, інваліди – найбільш незахищена категорія населення. Дуже часто саме ці люди обирають залишатись у своїх домівках навіть під обстрілами, ніж вирушати у невідомість.

Наша співрозмовниця Анна приїхала до Кам’янця-Подільського з Краматорська. Там у неї залишились батьки, які виїжджати не захотіли. Анна за освітою дитячий психолог, має інвалідність, тому влаштуватись на роботу поки що не виходить.

Попри свій оптимізм, у майбутнє жінка дивиться з острахом. Нещодавно у місті перестали готувати гарячу їжу для переселенців. У гуртожитку, де вона мешкає, на жаль, лише один холодильник на цілий поверх. Навіть якщо дочекатись своєї черги і отримати доступ до плити, зберігати їжу немає змоги.

На щастя, ще поки що годують переселенців у деяких церковних установах різних конфесій. Але і там сили та продукти вичерпуються, адже харчуванням переселенців тут займаються з перших днів війни.

Як бути далі? Поки що питання відкрите.

Мені особисто дуже допомогли впоратись з важким психологічним станом екскурсії містом, околицями, які безкоштовно для переселенців організовують Олександр Данюк та Ольга Венгрова, – зазначає Анна. – Велика їм подяка. Для людей, що опинились у зовсім незнайомому місці, це було вкрай важливо.

У порівнянні з першою хвилею переселенців у 2014-2015 роках, місто і держава роблять для людей, що втратили домівки через війну, у рази більше, – пригадує керівник ГО «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-подільський» Людмила Чаплигіна, яка переїхала до Кам’янця-Подільського з Криму після його окупації. – Але проблем все одно залишається чимало. Головні проблеми всіх переселенців, починаючи з 2014 року – це житло та робота.

Історію  переселенок з Криму Людмили Чаплигіної та Ірини Шухтуєвої, які розпочали нове життя у Кам’янці-Подільському, можна прочитати за посиланням: Історія переселенок з Криму як мотивація для тих, хто починає з нуля

На сьогодні, на її думку, найбільш за все не вистачає єдиного центру, де внутрішньо переміщені особи могли б отримати всю необхідну інформацію, згуртуватись, поділитись досвідом тощо.

У нас є чати для ВПО, люди об’єднуються відповідно до міст, з яких їм довелось переїхати в Кам’янець-Подільський. Але єдиного центру все ж таки не вистачає.

Людмила каже, її часто запитують, де потрібні волонтери, адже переселенці готові долучатись до спільної справи, проте інформації вкрай мало.

На зустрічі була присутня і кам’янчанка Інга Потапова, психолог, член Громадської ради при міністерстві Молоді та спорту України. В бізнес-центрі «Розмарин» пані Інга надає психологічну підтримку переселенцям та їхнім дітям.

У 2014 році, на початку АТО, Інга Потапова з Соціальною службою міста організували для переселенців першої хвилі « Групу взаємопідтримки». Наступним кроком задля подальшого об’єднання переселенців стало створення  у вересні 2015 р.  ГО «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський» з метою спільного вирішення нагальних проблем переселенців.

На сьогодні Людмила Чаплигіна та Інга Потапова працюють над залученням до  життя міста нових переселенців, надання не тільки психологічної допомоги, але і юридичної.

Телефони для співпраці та пропозицій:

0982823377 – Людмила Чаплигіна +380672655787 – Інга Потапова.

Нагадаємо, що днями в області створили робочу групу, яка займатиметься питаннями внутрішньо переміщених осіб. Основний напрямок роботи – створення реєстрів житла та приміщення, які можуть бути переобладнанні під житло для переселенців, а також реєстр донорських організацій, які можуть цьому сприяти.

Читайте Новини Кам'янця-Подільського в Telegram.

Як ви оцінюєте дану подію?

10
0

Поділитися з друзями:

реклама